Ustawienie pomocnika czas i porównanie go z aktualnym czasem

zrobilem sobie pomocnika/encje załącz o godzinie i wylącz o godzinie ustawiane recznie. Chcialbym go porównać z aktualnym czasem i wykonać coś jesli się zgadza. Jakich nodów użyć. Próbowałem różnych z time i jak na razie nie udało mi się tego uzyskać

Zapytaj naszego Magika @RobinI30

Faktem jest, że @RobinI30 jest “Kozakiem” jeśli chodzi o NR, ale chyba trochę za mało precyzyjnie zadane pytanie

Na poziomie prawie laika , ja bym użył noda funkcji i orócz danych z pomocnika, wysyłał cyklicznie timestamp, który można porównać z danymi z pomocnika. Jednak to tylko takie moje rozważania, nie potwierdzone niczym

@RobgiE … napisz lepiej quo vadis? niż co zrobiłeś. :wink:

Jeśli chodzi o Node Red to można tak powiedzieć :smiley:
Chodziło mi o to że co ma dalej zrobić to ja wiem jak zrobić. Nie wiem jak porownać czas aktualny z zadanym. Chce zrobić załaczanie i wylaczanie np światła ale o zadanej godzinie z tym że godzinę ustawiam sobie w HA a nie zdefiniowana w nodzie NR.

Nie prościej zrobić to w HA?
W HACS jest do tego integracja

Jeśli koniecznie ma być to w NR to musiałbyś pokazać co namodziłeś w temacie

Co zwraca current_state dla tego pomocnika?

Zamieszam w rozwiązaniu :stuck_out_tongue:. Ja mam w NR ustawione budzenie radiem (głośnik google mini), a czas włączenia radia i wyłączenia ustawiam sobie w kalendarzu google :stuck_out_tongue:

Dorzuć jeszcze kod bo ciężko z obrazka przepisać. Dziękuję :smiley:

Ano tak.
flows.json (3,6 KB)

1 polubienie