Ustawienie stanu na "on" zawsze po utracie zasilania

Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem.
Jakiej encji można użyć jako triggera po odzyskaniu zasilania?
Mam bardzo częste zaniki prądu w sieci. Żarówki sonoff RGB niestety zawsze po przywróceniu zasilania się świecą… chciałbym je gasić automatycznie z node-red’a. Malinka z HA jest na UPS’ie więc zasilania nie traci. Czym to zainicjować?

A UPS masz monitorowany w HA przez NUT?
Ja używam przejścia stanu UPS i tym gaszę. Jest jeszcze opcja z żarówką której nigdy nie włączasz gdzieś wkręcasz w jakąś lampę czy oprawę nieużywaną i sprawdzasz jeśli ona się włączy gasisz wszystkie wraz z nią.

1 polubienie

UPS mam wpięty do stacjonarnego komputera i wolałbym, żeby tak pozostało. Jak podepnę do HA to wtedy musiałbym kombinować jak zamykać komputer przed rozładowaniem baterii. Rozważam też zakup osobnego UPS do HA, routera itp.
Motyw z nieużywaną żarówką jest w sumie ciekawym wyjściem.

EDIT:
Podpowiedziałeś mi z tą “lewą” żarówką - przypomniałem sobie, że bramy mam sterowane czterokoanałowymi sonoffami (a używam tylko jednego kanału) więc użyłem nieużywanego kanału jako triggera. Ustawiłem mu w parametrach, żeby był ON po uruchomieniu a w Node RED napisałem prosty flow, który gasi żarówki z minutowym opóźnieniem (na wszelki wypadek, żeby się zdążyło wszystko pospinać z wifi).

Dzięki za pomoc! :smiley:

2 polubienia