Ustawienie subflow environment variables z nodu funkcji

Witam, siedzę i porządkuję sobie swoje procesy. Wymyśliłem sobie że często powtarzające się elementy przeniosę do subflow (np.: zapalanie i gaszenie światła). Tak więc w właściwościach subflow mam zdefiniowanych kilka zmiennych środowsikowych. Dzięki temu tworząc proces mogę użyć subflow podając od razu jaka lampa ma się włączyć/wyłączyć z jaką jasnością itd. Niestety doszedłem do momentu kiedy muszę ustawić jasność dynamicznie w zależności od jakiegoś innego parametru. I tu powstaje pytanie czy da się za pomocą nodu funkcji przed moim nodem subflow ustawić zmienną środowiskową… Załączam przykładowy process
flows (12).json (3,1 KB)

Nie ma możliwości zmiany zmiennych środowiskowych. Jest jednak obejście tego problem… musisz jednak trochę poczekać, bo w tej chwili nie mam możliwości dokończyć.
…ok . W ładunku przemycasz zmienną do “podmiany” ( np msg.topic=xxyy). Następnie w funkcji w której odczytujesz zmienną środowiskową sprawdzasz zawartość msg.topic, jesłi nie jest pusta to z niej korzystasz dalej i pomijasz odczyt właściwej zmiennej.

1 polubienie

@RobinI30 dzięki. Ten sposób sam ogarnąłem myślałem że da się zaingerować w zmienne środowiskowe. Ale dzięki za zainteresowanie.