Usunięcie błędnego wskazania pomiaru energii

Witam, czy ktoś wie jak usunąć błędne wskazanie pomiaru energii z panelu Energia. Nie wiedzieć czemu ale jedno z urządzeń na z-wave w nocy około 1:20 wygenerowało mnie w ciągu 9 minut zużycie energii na poziomie 36000 kWh co zaburza prawidłowe wyświetlanie wykresów. W tym czasie powinno być 0 kWh. Czy da się ten wpis jakoś usunąć?

Wybierasz Narzędzia deweloperskie ➜ STATYSTYKI następnie przy encji którą chcesz poprawić klikasz na ikonkę:
energia
i szukasz zakresu błędnego wskazania i poprawiasz.

Byłeś szybszy :slight_smile: właśnie pisałem.

Bardzo dziękuję za pomoc.

A jak usunąć dane z całego dnia?

Tak samo jak dla pojedynczego zapisu.

Ale pyta o godzinę, minutę, sekiundę

his
Edytujesz te pola dla godzin i minut, sekundy pomijasz, patrzysz co poniżej i wartości , które chcesz zmieniasz.

Już usunąłem w statystykach wszyztko co znalazłem z dni 15 i 16 stycznia, a ten dalej swoje pokazuje w panelu energii

panel energii sie odswieza co godzine, takze dopiero po tym jak minie pelna godzina powinien pokazac nowe wartosci.

1 polubienie

W Domoticzu to były dwa kliknięcia - ja przepraszam z góry, że porównuję do Domoticza, ale w tymże dodając jakikolwiek licznik od razu w logach było zużycie dzienne, tygodniowe itd… bez “encji”, kofiguracji “yammlów” i nie wiadomo czego jeszcze.
Po 6-ciu latach z Domoticzem i przejściu na HA jedna główna konkluzja. Domoticz jest dla zwykłego użytkownika domu, stolarza, drukarza, sprzątaczki, górnika, rolnika i jeszcze tak by można długo wymieniać, a HA od programisty po kursach w górę…