Utworzenie budzika

Witam,

Myślę ze to temat w odpowiednim dziale, jak nie to proszę o przeniesienie.

Krótko i zwięźle- jestem osobą głuchą więc zwykły budzik mnie nie obudzi i chce coś nowego wypróbować. Jestem zielony z node-red, na razie nie do końca ogarniam ten program. Zamiast tego programu pobrałem z HACS scheudler componet. Jest jedno ALE- mianowicie najskuteczniej by mnie obudziło byłoby fajnie aby światła migały tak długo aż nie wcisnę przycisku na pilocie który spowoduje iż światła będą świecić w sposób ciągły. W niedalekiej przyszłości chce kupić silniki do rolet które otworzyły by się na full po 3min od włączenia się budzika. Żarówki są philips ambience white+pilot v1. Jeśli chodzi o miganie to najlepiej aby zapalało się natychmiast 100% jasnością i nagła gasło.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje :relaxed:

Jako wyjściowy proces skorzystaj z poniższego filmu @artur -a

ustawisz Sobie w nim godzinę budzika a na końcu podłączysz co będziesz chciał aby Cię budziło.

1 polubienie

Dzięki, ten film ułatwił mi zrozumienie tworzenia procesów. Sam proces już wczoraj wieczorem/w nocy zrobiłem, teraz wezmę się podłączenie żarówek by migały. Dam znać co i jak

Na końcu użyj noda call service którym wysterujesz oświetlenie.

Więc tak- zrozumiałem proces, więcej wiem o co chodzi w node-red. Natomiast mam jeden mały kłopot- harmonogram przesyła do blin ker uruchomienie żarówek na pól sekundy i się wyłącza, na dodatek żarówki nie zdążą się rozjaśnić na max w ciągu pół sekundy. Cel jest taki aby żarówki mogły z maksymalną jasnością przez 3 minuty lub do czasu kiedy nie wcisnę przycisku na pilocie Hue migały. Mam ustawiony blin ker na 0,5sekudny i się wyłącza. Domyślam się ze mogę zapętlić ale nie znajduje do niego odpowiedniego procesu. Czy macie inny pomysł bądź jaki proces pętlujący przez 3minuty dodać?

loop_2.json (2,0 KB)

Inny:
loop.json (2,1 KB)

Cześć,

Dzięki za pomoc, przetestowałem.

Generalnie proces w Twoim screenie jest lepszy, jednak nie da się zrobić tak aby z zerowej jasności bądź jeden procent nagle przeszedł do 100% i potem wrócił znów do zerowej jasności i tak w kółko przez określony czas w minutach? Ten drugi proces


wykazuje błąd

Poprawione:
loop_2.json (2,2 KB)

co mam wpisać w komendzie “… _z_komputer’ …”? Ponieważ w czwartym kroku tego procesu wyświetla błąd i nie zapaliło się światło. Ciekawe jest to ze wg przeglądu w Dashboard pokazuje iż światło zostało włączone

encja twojej Żarówki

Nadal wyświetla błąd w 4kroku jednak się zapalają ale nie gaszą

{{ [250, state_attr('light.signify_netherlands_b_v_lwa011_50b1a009_level_on_off,light.signify_netherlands_b_v_lwa011_72539e09_level_on_off, light.signify_netherlands_b_v_lwa011_level_on_of', 'brightness') + 40] | min }}

Dobrze wpisałem kilka żarówek? oddziela się przecinkami czy innym znakiem?

To jest dla pojedynczej żarówki i tak to ogarnij aby ci to działało, dla każdego noda musisz uzupełnić encję dla twojej żarówki, potem będziesz kombinował.

Cześć :slight_smile:

Z Waszą pomocą udało mi się dziś utworzyć budzik (dopiero dziś miałem wenę ;))

Jakby ktoś chciał może pobrać proces, gdzie część procesu została już napisana przez Artura.

żarówka jako budzik z funkcją migania.json (7,9 KB)

Rozpoczynam nowy temat. Nie wiem czy mnie obudzi ale spełnia funkcję jaką chciałem. Dziękuje za pomoc- temat uważam za zamknięty :wink:

Edit:

Otwieram temat ponownie z jednego powodu- jak zrobić by dane z budzika iOS przesłać na ten budzik który utworzyłem z Waszą pomocą? Czy się tak w ogóle da?