Volumio 3 rejestracja konta

Witam.
Piszę tak na szybko.
Zainstalowałem wczoraj volumio 3. Chciałem zainstalować plugin do Spotify, ale okazało się, że muszę mieć konta. Przeszedłem więc do rejestracji, ale okazało się, że to konto tylko trial i to na 15 dni.
Czytając opisy w necie i oglądając kilka filmów na YT klaruje się obraz, że nie trzeba mieć żadnego konta. Czy wiecie może od której wersji wprowadzono takie ograniczenia ?

Pozdr.
G

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale po kolei. Zainstalowałeś Volumio 3, rozumiem że na jakimś zewnętrznym urządzeniu. Potem zintegrowałeś to z HA.
Plugin spotify instalowałeś jako dodatek do Volumio czy jako integrację do HA? Na samym Volumio możesz mieć dwie różne wtyczki do spotify, spotify connect - która pozwala Ci korzystać z Volumio jak z Chromecasta, łącząc się z Volumio w obrębie własnej sieci domowej z dowolnego urządzenia na którym uruchomisz spotify, oraz druga spotify jako konto, gdzie bezpośrednio z poziomu Volumio przeglądasz zasoby Spotify. Nie potrafię Ci powiedzieć czy działają w wersji darmowej Spotify bo ja akurat mam premium.
W kwestii Twojego pytania, żeby korzystać z Volumio i mieć je zintegrowane z HA nie trzeba w ogóle korzystać ze spotify czy też tidala. Możesz korzystać z własnych zasobów np. z dysku sieciowego lub radia internetowego. Jedno z drugim się nie wiąże.

@gaza1 Ochłoń trochę

 1. Przy rejestracji konta Volumio dostajesz w gratisie 2 tygodnie konta Volumio Premium (to jest ten trial)
 2. Volumio Premium jest potrzebne tylko jeśli chcesz korzystać z tego:
  • Use Volumio Premium on up to 6 devices
  • Multiroom Sync Playback
  • Manifest User Interface
  • Automatic Sync of Personal items
  • Remote connection to up to 6 devices
  • Native TIDAL and Qobuz integration
  • TIDAL Connect
  • CD Playback and Ripping
  • Bluetooth Audio Playback
  • Highresaudio.com Integration
  • Digital and Analog Inputs Playback
  • Music and Artists Credit Discover
 3. Pluginy bez rejestracji konta można instalować w Volumio 2 (w dowolnej wersji),
  natomiast Volumio 3 w każdej z wersji wymaga konta (i wystarcza do tego Volumio Free).
 4. Teraz parę słów o Spotify
  • darmowa wersja zagra tylko na urządzeniach z obsługą Spotify Connect (np. nowsze amplitunery Yamaha)
  • wszelkie pluginy Spotify (czy w HA, czy w Volumio, nie ważne jak starym) wymagają płatnej subskrypcji Spotify

@MariuszT Tak. Zainstalowałem volumio na RPI. HA sam odnalazł usługę w sieci i zaproponował jej dodanie. Wszystko działa dobrze. natomiast jeżeli chodzi o samo volumio, to trochę mnie zaskoczyło to, że aby dodać plugin to trzeba mieć konto. Spotify jeszcze nie mam w wersji premium, ale będę miał

@szopen :slight_smile: już ochłonąłem. Konto założyłem, ale opcja żeby nie korzystać z opcji Premium schowana gdzieś tam u dołu ekranu. W każdym razie konto mam i teraz już mogę dodawać pluginy.

Dzięki za dokładne objaśnienia i pochylenie się nad tematem.
Pozdrawiam
Gaza

Volumio używam od bardzo dawna, też mam wersję na RPi i do tego DAC Audioquest DragonFly, ponieważ korzystam ze wzmacniacza analogowego ze złotej ery sprzętu audio, czyli przełomu lat 80/90.
Od samego początku mam konto Volumio, teraz już w wersji free i prawdę mówiąc w ogóle nie zauważyłem, że w międzyczasie zmianie uległy zasady korzystania z wtyczek. Zresztą dla mnie spotify to tylko dodatek, bo w większości korzystam z własnej biblioteki muzycznej Hi-Res złożonej z plików Flac umieszczonej na NAS’ie. Niemniej Spotify działa bardzo fajnie i nawet na jakość nie można specjalnie narzekać.
Sama integracja Volumio z HA, mówiąc szczerze jest słaba. Znacznie więcej można z tego układu wycisnąć zaprzęgając do pracy Node-Reda, wykorzystając API Volumio w połączeniu z integracjami do HA takimi jak Shell Command czy też RESTful Command .

Ja na potrzeby multimediów mam akurat stworzony osobny dashboard w HA a samo Volumio wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej.