Wall panel android

Zastanawiam się nad wykorzystaniem tabletu jako takie centrum do podglądu co się w domu dzieje. Słyszałem/czytałem, że dobrym rozwiązaniem jest użycie aplikacji Wall Panel. Niestety mam starszy tablet (SM T110) z androidem 4.2.2 :frowning: i niestety ten program nie jest pod tą wersję. Jakiś zamiennik? Jakis pomysł co innego mógłbym w ten sposób wykorzystać?

Zamiast tej aplikacji (nie próbowałem wspomnianej) użyj jakiejś integracji generującej ładny panel (robiłem kiedyś próby z wykorzystaniem w tym charakterze starego czytnika Kindle wraz z jego systemową przeglądarką webu i appdaemon3 na HA, teraz są bardziej współczesne metody) np.

https://appdaemon.readthedocs.io/en/latest/DASHBOARD_CREATION.html

Generalnie każda metoda wykorzystująca przeglądarkę na starym sprzęcie będzie OK (dedykowane aplikacje raczej w dzisiejszych czasach wymagają androida>=6).

Może jakaś stara wersja Fully Kiosk Browser? (szukaj np. na apkpure), mi się problem rozwiązał sam - stary tablet padł ze starości :stuck_out_tongue:
W sumie to dodatkowy wydatek, ale tanie współczesne chińskie tablety to koszt rzędu 250-300zł.
Od biedy możesz spróbować po prostu systemowej przeglądarki

  1. Jam mam podłączony android tablet przez przeglądarkę .
    2. Aplikacji Android HA
    3. Aplikacji Ariela
    4. Aplikacja Home Habit ( bardzo edytowalna )

@szopen dobrze radzi, a tutaj masz przykład Tablet Teclast P80H - nie tylko do Home Assistant + WallPanel - HejDom. Napewno z nowego sprzętu i aplikacji wyciszniesz więcej przydatnych smart funkcjonalności.

Ogólnie temat już był poruszany na forum, przeczytaj Home Assistant na tablecie.