Wall panel home assistant

Cześć,
Mam home assistant na pc, wszystko skonfigurowane i działa.

Jak się zabrać za wall panel na tablecie? Od czego zacząć? To co wyświetla tablet robi się z poziomu HA? Czy jest jakiś soft w którym skonfiguruję wall panel? - W innych tematach widziałem, że konfiguracja jest “tekstowa”.

Może jakieś porady na początek?

Android?
Jeśli tak to wypróbuj Fully Kiosk Browser (moim zdaniem jest wart swojej stosunkowo niewielkiej ceny, ale podstawowe rzeczy uruchomisz nawet w darmowej)

W tym wypadku wyświetlasz standardowy Dashboard lovelace (albo co tam chcesz, bo to dość specyficzna przeglądarka).
Dashboardów możesz mieć wiele, więc najlepiej sobie tworzyć dostosowane pod konkretne urządzenie.

Projekt aplikacji WallPanel w zasadzie upadł dawno temu (były jakieś próby reaktywacji ale postępu nie widać) tu też wyświetlasz po prostu Dashboard lovelace


Z innej beczki - wątki na temat lovelace są otagowane lovelace a jego niestandardowych rozszerzeń hacs-ui lub lovelace-plugin

1 polubienie

To na teblecie instaluję kiosk, później robię dashboard i ustawiam go w kiosk i to wszystko tak?
Czy muszę coś jeszcze instalować?

Czy rozumiesz jaka jest idea jakichkolwiek aplikacji kioskowych?
Bo zadajesz takie pytania, że mi ręce opadają.

No własnie nie.
Pierwszy raz mam z tym styczność

Aplikacja typu kiosk ma za zadanie odizolować użytkownika od jakichkolwiek możliwości uruchomienia (na załóżmy tablecie) czegokolwiek innego (m.in. zastępując launcher aplikacji), FKB to typowa przeglądarka kioskowa ma za zadanie załadować konkretny URL - w naszym przypadku chodzi o URL pod którym będziesz miał jakiś swój konkretny, dedykowany na ten tablet dashboard HA.

Oprócz tego ma oczywiście jakieś inne dodatkowe możliwości w tym integrację z HA, ale to kwestie poboczne.

Na dobry początek możesz ten dodatkowy dashboard otwierać nawet w dowolnej przeglądarce internetowej (ale lepiej od razu w docelowej aplikacji).

1 polubienie

Teraz wszystko jasne
Dzięki!

Prawie wszytsko działa,
Jak włączam kamerę ip połączoną z HA (działa na pc i telefonie) to nie wyświetla obrazu z kamery tylko tak jakby się resetuje co chwilę.
W aplikacji HA na tym samym tablecie kamery działają