Waluty kupno sprzedaż Integracja

Wie ktoś może jak wyciągnąć kursy walut do HA ??? Jest może jakaś integracja ?. Przeglądałem sieć i np NBP udostępnia publiczne API ale jak z tego sensorki wyciągnąć ?? Wrzucam link http://api.nbp.pl/ . Po odpytaniu jak w przykładzie http://api.nbp.pl/api/exchangerates/rates/a/chf/ ładnie się zwraca

Możesz wykorzystać integrację scrape Integracja Scrape - ustawienia

1 Like

Alpha Vantage

Łatwa, prosta, bezpłatna

1 Like
1 Like

Dla mnie ładnie zwraca w JSONie http://api.nbp.pl/api/exchangerates/rates/a/chf/?format=json a jak mam JSONa to robię analogicznie jak z API Syngeos, opis i konfiguracja w wątku Jakość powietrza, korzystam wtedy z RESTful - Home Assistant.

2 Likes

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Szczególnie ostatni wpis ma dla mnie wartość ze względu na baze do dalszej nauki związanej z odpytywaniem nie tylko o waluty :P.

Sam używam takiej gotowej integracji

a oprócz niej jest wspomniany wyżej Alpha Vantage, czy

@szopen pytanko, czy znajduje u Ciebie Open Exchange Rates w integracjach w HA? Bo u mnie nie wyszukuje tego i zastanawiam sie dlaczego.

Inna sprawa, czy ktoś zna sposób na śledzenie i pobieranie danych o WIBOR? :wink:

Tak, mam.


OER_USD_2022-12-01_17-39

A nie masz czasem pozostałości w YAMLu po starej wersji?

Nie miałem nigdy. W YAML czysto. A integracjach:

Sprawdziłem na kilku instalacjach i na każdej działa (tj. przynajmniej daje się instalować, mam 1 klucz to akurat na 1 instalację) w bieżącej stabilnej wersji core 2022.11.5 oraz na aktualnej becie 2022.12.0b0 (przypominam o nieinstalowaniu testowych wersji na jedynej swojej instalacji produkcyjnej - czasem błędy są dość hardkorowe).

Zawsze można wyczyścić cache przeglądarki/przeładować interfejs, albo użyć innej przeglądarki, w której nigdy nie otwierałeś interfejsu HA (to pomaga na problemy z wyświetlaniem po niektórych aktualizacjach).

nie chcac zakladac nowego tematu opisze co chce osiagnac z Wiborem, podpowiedzcie czy nie za bardzo kombinuje ?
Cos mi sie wydaje ze to powinno byc duzo prostsze ale nie potrafie na to wpasc

use case:
WIbor 6 - odczytywanie jakiejkolwiek zmiany stanu, przechwycenie jej (np do sensora / pomocnika) i porownanie z poprzednia (czyli zawsze bierzemy pod uwage ostatnia i obecna value)

poprzez state.trigger w automatyzacjach moge uzyskac zmiane stanu, co dalej :)?
chcialbym po prostu ustawic sobie ikonke w zaleznosci od stanu porownania, jesli wzroslo to cos tam, jesli sie zmniejszylo to cos tam

moj sensor:

multiscrape:

 - resource: https://gpwbenchmark.pl

  scan_interval: 7200

  sensor:

   - name: Wibor 6M

    select: ".wibor-lg tr:nth-child(8) td:nth-child(3)"

    unit_of_measurement: "%"

    value_template: "{{ value | replace('%','') | replace(',','.') | float }}"