Waste Collection Schedule + Ecoharmonogram - odczytuje błędne miasto

Cześć,

Jestem świeży w temacie Home Assistant, natomiast od kilku tygodni powoli radzę sobie sam z mniejszymi i większymi problemami, a mój dashboard zaczyna już wyglądać całkiem znośnie, również dzięki temu forum dlatego postanowiłem założyć konto :slightly_smiling_face:

Chcę mieć w swoim dashboardzie podgląd najbliższych wywozów śmieci przy pomocy Waste Collection Schedule, tak jak większość z Was tutaj. Niektóre Wasze designy wyglądają świetnie, lecz mój problem wydaje się niestandardowy, choć może jestem jeszcze niedouczony :grin:

Mieszkam w mieście, które posiada taką samą nazwę jak pięć innych miast widniejących w aplikacji “ecoharmonogram”. Gdy wpisuję dane adresowe, repozytorium pobiera dane z innego miasta niż moje.
Mimo zmiany ulicy w konfiguracji, repozytorium nadal pobiera dane z pierwszego miasta z listy aplikacji “ecoharmonogram”, a jeśli takiej ulicy nie ma w tym pierwszym mieście, integracja pokazuje status “off”.
Próbowałem różnych nazw, począwszy od: "gmina", "gm", "miasto", "m". Używałem kropek, przecinków, podkreśleń, myślników i wielu innych. Próbowałem również dodawać opcjonalne dane według dokumentacji:

additional_sides_matcher: *TUTAJMOJEMIASTO* - Zab. jedn.
lub
additional_sides_matcher: *TUTAJMOJEMIASTO* - Zab. wiel.
lub
additional_sides_matcher: Zabudowa jednorodzinna lub jedn
Niestety nic pomagało.
Integracja nadal pobiera dane z pierwszego miasta które jest na liście w aplikacji “ecoharmonogram”.
Czy jest możliwość wpisania gdzieś województwa?
W dokumentacji repozytorium i wspieranych miastach jest również moje, więc powinno ono działać, tym bardziej iż pokazuje się w aplikacji.
Jak sobie z tym poradzić?

Jeszcze raz dla jasności:
W konfiguracji aplikacji na telefonie, wpisuję nazwę miasta i wyskakuje 8 propozycji, z czego 5 o takiej samej nazwie, a pozostałe 3 są dwuczłonowe, więc te oczywiście odpadają. Wybieram miasto ze swojego województwa (łódzkie), następnie wpisuję ulicę oraz numer domu, wybieram opcję “Zabudowa jednorodzinna” i harmonogram już działa.
Po wpisaniu tych samych danych w pliku configuration.yaml, repozytorium niestety odczytuje miasto z woj. wielkopolskiego, które jest na początku listy w aplikacji.
Dodam również, iż wywóz śmieci w moim regionie jest podzielony na kilka osiedli, z czego moja ulica ma te same terminy co kilkanaście innych ulic, które mam podane w rozpisce z urzędu miasta. Wpisywałem wszystkie, błąd występował wszędzie, bo repozytorium niezmiennie odczytuje dane z innego miasta.

plik configuration.yaml:

waste_collection_schedule:
  sources:
    - name: ecoharmonogram_pl
      args:
        town: MOJEMIASTO
        district: MOJEMIASTO
        street: MOJAULICA
        house_number: NUMER

Celowo nie podałem nazwy miejscowości z racji bezpieczeństwa, aczkolwiek zrozumiem, jeśli bez tego się nie obędzie.
Proszę o Waszą pomoc, gdyż bawię się z tym od dłuższego czasu, ponad 60 prób w różnych konfiguracjach jest już za mną i powoli nie wytrzymuję psychicznie :grin:

Pozdrawiam

Czy chodzi o Brzeziny?
Zagadka była pozornie trudna.

Może dodam, że mam ponad 90% pewności, a prawdziwy haker jeśli będzie potrzebował to namierzy adres.

Chyba jednak przesadzasz z tymi danymi pozornie wrażliwymi.

Tak, chodzi o Brzeziny. Chyba masz rację, że przesadzam :laughing:

//EDIT: Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Odpowiedź okazała się banalnie prosta, problem rozwiązałem sam. Mimo setnych prób pominąłem jedną, oczywistą w “district” :sweat_smile:

Pod tym linkiem ( https://ecoharmonogram.pl/api/api.php?action=getTowns ) znajduje się dokładna lista API. Warto wyszukać swoje miasto i sprawdzić szczegóły.

Prawidłowy kod to:

waste_collection_schedule:
  sources:
    - name: ecoharmonogram_pl
      args:
        town: Brzeziny
        district: Miasto Brzeziny
        street: XXXXXX
        house_number: XXXXXX
        additional_sides_matcher: Zabudowa jednorodzinna

Zostawiam dla potomnych :grin:

Temat do zamknięcia.

1 polubienie