Wątek archiwalny - Komponent wM-Bus do ESPHome (SzczepanLeon) starsze wersje do 1.5.1 włącznie

Nie. wmbus i tak dekoduje tylko jedno pole na driver. Po prostu na chwilę obecną nie mam driver’a z tym polem co Twój licznik. Jest to pole/adres 0x0C06

Na dniach powinna wyjść nowa wersja komponentu z wsparciem wielu sensorów dla pojedynczego miernika (np RSSI + LQI + woda_m3). Wraz z nią zmieni się format YAML’a!!


edit:

Spróbuj wersje 2.0.5
Powinno działać (pamiętaj o nowym formacie YAMLa).

1 polubienie

image

treba takto hladat aj iny driver ak nefunguje ten co mate, dostanete vysledok tiez

22 posty zostały podzielonye na nowy temat: Komponent wM-Bus do ESPHome (SzczepanLeon) wersja 2.x - wątek ogólny

Od teraz kwestie związane z komponentem w wersji 2.x należy kierować tam (choć sugeruję tworzenie oddzielnych wątków w razie problemów - łatwiej jest moderacyjnie łączyć wątki gdyby dublowały temat niż z jednego zawierającego “mydło i powidło” wydzielić jakąkolwiek sensowną dyskusję do osobnego specjalizowanego wątku!)

Tutaj niech pozostaną kwestie związane tylko z wersjami starszymi do 1.5.x włącznie.

Generalnie jest potrzeba klasyfikacji problemów i wydzielenia sensownych osobnych wątków, bo wygrzebanie sensownych informacji z tasiemca powyżej staje się coraz trudniejsze…

Nie zamykam tego wątku tylko ze względu na konieczność przynajmniej czasowego utrzymania wsparcia dla starszych wersji komponentu.

Cześć,

Mam Wemosa, mam nakładkę Apator 16-2 (kupiłem używkę za 45zł). Mam CC1101 (868 MHz). Za Chiny nie mogę tego uruchomić. Pany - co mam tam wgrać?
Nie używam ESPHome tylko kodzik w PlatformIO. Dalej chce wysyłać dane do HA po MQTT. Resztę ogarnę jak tylko ruszy komunikacja z Apatorem.

ESPHome wgraj do środka. To wątek o komponencie do ESPHome więc tylko to możesz wgrać do ESP.

Dzięki. Czyli konkretnie co załadować? Nigdy wcześniej nie używałem ESPHome, zawsze PlatformIO.

Dzięki Szczepan, bardziej chodziło mi o wsad.

Ale wsad w ESPHome jest generowany na podstawie YAMLa, którego napiszesz.

A skąd tego YAML’a wziąć ?

Napisac?

Zerknij na githuba komponentu wmbus tam jest przykład + pełno w tym wątku jest powklejanych YAMLi.

Jak bym wiedział co mam napisać tak żeby na pewno działało to bym nie pisał tutaj.

Ale to ty masz sprzęt, ty go razem łączysz, wiesz co chcesz osiągnąć, gdzie wysyłać wyniki itp. Nikt z nas nie ma szklanej kuli. Poczytaj stronę ESPHome i poskładaj YAMLa z klocków.

Nie potrzeba szklanej kuli… pisałem trochę powyżej co mam i co chcę osiągnąć…
OK, rozumiem, będę szukał pomocy gdzie indziej.
Dziękuję.

Jeśli nie odpowiada Ci pomoc autora rozwiązania (tak @_Szczepan to githubowy SzczepanLeon), to nie wiem gdzie indziej chcesz jej szukać?

To nie jest projekt, w którym wsady są uniwersalne (miałem zamiar przygotować takie dla jakiegoś referencyjnego projektu, ale skoro takie masz podejście jako użytkownik wkładam ten pomysł do “zamrażarki”, bo i tak nie da się stworzyć gotowca z sensorami).

Bez szklanej kuli nie zgadniemy jaki masz sprzęt i jak go połączyłeś (nie mówię nawet o liczniku, który chcesz podsłuchiwać).

Nie ma gwarancji działania - jest zbyt wiele zmiennych.

Gwarancja jest (powiedzmy do 99%) ale w komercyjnym rozwiązaniu a nie hobbystycznym projekcie :wink:

Chcesz mieć jeden wsad to poczekaj 2 tygodnie - sprzedam Tobie wsad do SUPLAi z GUI konfiguratorem :slight_smile:

Chcesz gotowca? Oto on

Ale bez czytania i tak sie nie obejdzie.

1 polubienie

Ale czad, są i referencyjne konstrukcje @_Szczepan twój PCB jest zgodny z którąś z nich?

Mój PCB jest jako kanapka na D1 mini. Więc tak, jest zgodny. Oczywiście mini na ESP32 też są zgodne z PCB.

Dziękuję @_Szczepan - twój układzik ruszył u mnie od pierwszego odpalenia!

to ESPHome to fajna rzecz - i na pewno działa :slight_smile: