Wiadomości w powiadomieniu porannym

Zapraszam do dyskusji w temacie:

Omawiany proces: powiadomienie poranne z wiadomosciami.json (32,3 KB)

1 polubienie

Ja w sumie wcześniej miałem integrację zainstalowaną do wiadomości z HACS, o tej samej nazwie co nod - ale Twoje rozwiązanie jest chyba prostsze. W sumie jeszcze walczę z dłuższym powiadomieniem przez Google Cloud, ale jakoś nie widzi przecinków, więc czyta jak karabin maszynowy.

@artur z ciekawości jakie jest zastosowania w Twoim flow “powiadomienia” dla kogo?:
Zrzut ekranu 2021-03-2 o 18.02.06

@pawelwaz nawet nie sprawdzałem że w hacs jest feedreader :grinning:
Co do “dla kogo” to mam powiadomienia mające sens dla konkretnej osoby. Np gdy dzwoni czyjś telefon to jest powiadomienie o tym że dzwoni telefon w głośnikach w domu (telefon może być w innym pokoju niż ta osoba). Jednak gdy np żona jest poza domem i dzwoni jej telefon to nie ma sensu komunikat o tym w głośnikach w domu więc w takim przypadku jest sprawdzane dla kogo jest to powiadomienie i jeśli tej osoby nie ma to nie ma komunikatu w głośnikach

Jest Feedparser w HACS, ale wtedy trzeba się bawić w dodatkowy wpis w configuration.yaml - to tworzy nam encje z wiadomościami.

Ciekawa opcja z tym “dla kogo” - udostępniłbyś może przykładowe flow do tego?

@pawelwaz proszę bardzo podproces powiadomień w wersji z dla_kogo powiadomienia z dla_kogo.json (24,8 KB) oraz przykład zastosowania takiego spersonalizowanego powiadomienia przykład_użycia_dla_kogo.json (31,5 KB)

1 polubienie

Dziękuję bardzo @artur.

@pawelwaz proszę bardzo polecam się na przyszłość :slight_smile:

Na grupie HA na FB wpadł mi w oko temat z podcastem z wiadomościami z radia RMF FM.
Na bazie flow Artura dodałem go do swojego powiadomienia.
Poniżej flow, za pomocą którego można dodać wiadomości do swojego komunikatu :slight_smile:
rmf.json (2,4 KB)

@pigulson
a mam pytanie, jak twój rmf podcast podłączyć bezpośrednio do porannego statusu?? aby po info o pogodzie załączył się podcast??

Pierwszą część Flow mam gdzieś na górze i zbiera dane.

Dolna mam wrzucona na sam koniec Flow z powiadomieniem:

POWIADOMIENIE - > delay 5s - > czekam aż głośnik skończy mówić powiadomienie (wait until) - > i dalej już druga część Flow.

Nie mam teraz dostępu do kompa, ale jakbyś miał problem to wieczorem z domu będę mógł napisać coś więcej :slight_smile:

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Coś w ten deseń ??


Mam jeszcze wątpliwości jak wypełnić wait until. Ale to już jutro sprawdzę, bo teraz nie będę już hałasować głośnikiem

Tak.
Tu masz mój wait until
wait

1 polubienie

dzięki, poszło bez problemu

@pigulson Widzę, że masz nie skonwertowane nody (żółte napisy). Jakieś problemy były?

A nawet nie wiem dlaczego tak było. Ale jak teraz patrzę to są czarne…