Widget Switch Android

Cześć.
Próbuję ustawić widget do przełączania przełącznika Tuya, wydaje mi się że wszystko robie dobrze a jednak nie działa:

Poniżej widać że mam też u góry ekranu podgląd tej encji switch.on która działa poprawnie czyli jak ręcznie w apce przełącze przełącznik to zmienia się stan na “on”. Ale samo przełączanie z widgetu niżej ten piorun już działać nie chce.
Co robię nie tak?
Zrobiłem w androidzie żeby apka HA się nie usypiała + autostart. Poza tym jakby tu było źle to by widget z wyświetlaniem stanu nie działał.

Jaki to przełącznik ? Oświetlenie ?

Gniazdko

Nie no, zajebiście chińska infografika reklamowa (której treść “nie trzyma się kupy”).
Ten sprzęt ma tabliczkę znamionową i na takie pytanie daje się odpowiedź po jej przeczytaniu.

Ale wracając do tematu - encja tego gniazdka w HA istotnie nazywa się switch.on? bo brzmi to przynajmniej dziwnie.

Wciśnij gdziekolwiek (mając fokus) na (standardowym) Dashboardzie HA literę “e” z klawiatury

i znajdź identyfikator encji, którą chcesz użyć.

Tak ma switch.on, to ja robiłem jak jeszcze nie ogarniałem i tak zostało (nie żebym teraz jakoś specjalnie ogarniał). Encja jak pisałem działa bo to samo robie przy widgecie z pokazywaniem stanu tej encji.
image

Tutaj wszystko działa:


Czyli w apce czy przez weba.
Tylko ten widget nie chce działać. Nie wiem może to coś z androidem, chociaż wydaje mi się że kiedyś już robiłem taki widget z przełączaniem tego gniazdka i działało.

Nie zmieniłeś czasami “Pokaż jako klasę urządzenia”

Nie zmieniłeś czasami “Pokaż jako klasę urządzenia”
ScreenShot_20221124173255

Teraz nie jest switch`em
ScreenShot_20221124173555

To jest tylko tytuł przycisku zmieniony


Już tutaj próbowałem zmieniać na przełącznik, na gniazdko ale nic to nie dało.
Poza tym jakby tu było źle to by chyba nie działało w apce a tutaj działa wszystko:
image

EDIT:
Sprawdziłem coś innego. Zrobiłem widget z restartem HA - tez nie działa. Także problem leży gdzie indziej a nie w samej encji i gniazdku.
Widget z odczytywaniem encji działa, widzę temperatury z czujników itp.
Nie działa natomiast ten widget “toggle” do przełączania encji pomimo że pojawia się taki zielony ptaszek po wciśnięciu w widget.
Eh, mógłbym przysiąc że miałem już kiedyś taki przycisk do przełączania na ekranie fona i działał dobrze.

Ten zielony ptaszek się pojawia niezależnie od tego czy pod spodem masz działającą konfigurację czy nie - to tylko taki bajer wizualny.
Jakkolwiek sprawdziłem widżet (z wywołaniem light.toggle, bo to mi było najłatwiej sprawdzić zdalnie) i u mnie działa (andek 12 na samsungu).

no nic będę probował dalej. Ja mam andka 12 ale miui od siajomi. Raczej musi być coś z fonem aniżeli z HA, ale już tutaj zmieniałem wsystko, skórki, nakładki, launchera, przyznałem wszelkie możliwe uprawnienia, bateria bez ograniczeń itp itd.

Także nie wiem, tym bardziej że inne widgety HA działają poprawnie, problem jest tylko z toggle.

Mam też taki programik SSH button którym przyciskami wykonuje sobie komendy na serwerze i to także działa. Na upartego to pewnie za pomocą tego mógłbym zrobić to przełączanie gniazdka.
No ale jednak fajnie by było jakby ten toggle od HA działał.

Xiaomi, android 12, gniazdko tuya local widget działa bez problemu:

@Piter Może pokaż koledze co masz tutaj gniazdko tuya local

@Piter no robie tak samo i u mnie coś jest nie tak, widget do podglądu działa tylko przełączanie nie.

@artpc jak wyżej pisałem żaden przełączany widget nie działa, próbowałem np. reset HA i to też nie działa także to nie ma związku z tym gniazdkiem, problem leży gdzie indziej.

@Foxeu telefon restarowales ? bo to w końcu Xiaomi.
A jak dodasz skrót w centrum kontroli to działa?
Na drugim Xiaomi dodawałem i działa.

@artpc akurat w opcjach deweloperskich mam tylko friendly_name, bo gniazdko definiowane mam przez .yaml-a.

Zastanawia mnie device_class: outlet

PS aby widżety działały oczywiście apka HA companion musi mieć aktywne połączenie z HA.

1 polubienie

Reset Check. nie pomogło.


Jesli o to chodzi to nie działa, klikam robi się z czarnego na białe ale nic poza tym. To nam coś więcej mówi?

Czyli tu jest coś źle? Powinno być switch?

Ponownie. Działa mi np. pokazywanie temperatury na widgecie z HA, działa nawet widget który mi pokazuje czy ferelny przełącznik jest włączony czy wyłączony (było wyżej na fotce) więc gdyby tu było coś źle to raczej żaden widget by nie działał.

Wejdź do Narzędzia deweloperskie ► STANY wpisz swoją encje i zobacz czy zmienia się jej stan kiedy klikasz w telefonie.

Nie. Post musi mieć co najmniej 20 znaków.