Wiersze poleceń pod HA

Nie mam kogo zapytać o to a jest to pewnie podstawa wiedza, której nie nabyłem niestety.
Mam w tej chwili zainstalowanego Home Assistanta na moim Raspberry Pi 3B. Często przeglądając różne integracje mam informację żeby coś zainstalować z poziomu Debiana, Raspiana np: “pip install sagemcom_api” W jaki sposób mam to zainstalować? W jaki sposób mam wprowadzić tą komendę z Home Assistanta. Mam zainstalowanego SSH & Web Terminal ale w terminalu nie da się nic takiego zrobić. Wiem że to zakrawa o brak podstawowej wiedzy ale nie ma mi kto tego wyjaśnić. Czy HA jest czymś w rodzaju nakładki na system Linuxowy? Coś jak Win95 był nakładką na DOS?

pip nie jest komenda linuxa ani HA jest to komenda Python, więc aby używać pip musisz mieć zainstalowany Python .
Link do pomocy: https://www.home-assistant.io/docs/troubleshooting/

A jak mam już zainstalowanego python’a to wtedy normalnie z Terminala wprowadzam komendy?

Tak, z terminala. Możesz to potrenować nawet na Windowsie. Zainstaluj sobie Pythona i w cmd możesz instalacje dodatków potrenować.
W zasadzie obsługa Pythona jest taka sama w win i linux.

Witam. Mam podobny problem. Mam zainstalowany bezpośrednio na terminalu Home Assistant OS. Próbuje zainstalować: pip install python-miio z pomocą SSH & Web Terminal. Dostaje odpowiedz: command not found.
Wiem, że potrzebny jest Python. Umiem go zainstalować w linux i windows, ale jak się tutaj do niego dostać?
Proszę o wskazówki.

HAOS to nie Debian, tu masz np. Dodatki zamiast ręcznej instalacji.

Dodatki ok. Przeglądałem, ale nic tam nie widze zwiazanego z moim pytaniem.
Mam rozumieć, że nie da sie zainstalować python-miio?

Jeżeli nie jest to instalacja na Debianie to jak napisał @szopen nie ma takiej możliwości.

Ok. Dzięki bardzo wszystkim.