Wkrótce SONOFF NSPanel Pro

Zapowiada się interesująco:

Supporting Home Assistant and works as Zigbee 3.0 hub.

3 polubienia

Dla zainteresowanych :

1 polubienie

Dla zainteresowanych :

1 polubienie

Mam, używam. Kupiłem w przedsprzedaży jak tylko była taka możliwość.
Pierwsze wersje softu były bardzo ubogie ale szybko się to zmienia, z każdą kolejną aktualizacją dochodzi mnóstwo funkcji. Teraz dodali współpracę z HA ale… z tego co zrozumiałem - na oryginalnym add-on’ie. Ja używam tego od AlexxIT i na razie nie widzę żadnej integracji związanej z panelem.
Sam panel działa, chociaż dotyk zachowuje się dziwnie, kamera czasem się nie załaduje… na razie traktuję to jako bajer testowy bo termostatu nie używam, alarmu też, miał być jako rozszerzenie domofonu o widok z kamery ale… zanim się wyklika tą kamerę to już tematy się kończą w rozmowie przez domofon. Czekam na kolejne aktualizacje oprogramowania a najbardziej ucieszyłaby mnie możliwość odpalenia kamery automatycznie jak zadzwoni domofon.

This is currently the best way to use Home Assistant on the NSPanel Pro:

Mam pytanie czy na tym sonoff’ie mozemy zainstalowac HA?
Czy HA musi byc na jakims innym urzadzeniu a to pelni tylko role jak tablet?
Czy wogole jest taka mozliwosc aby HA zainstalowac na tablecie czy czyms podobnym?

Skorzystaj z opcji Szukaj na forum wpisując słowo: tablet, temat poruszany wielokrotnie. Można nawet tak:

Możliwości są, wymagają umiejętności wręcz hakerskich. Są nawet udane instancje na smartfonach pod Termux. Ale takie rozwiązanie wcale nie jest łatwe do osiągnięcia i tym bardziej funkcjonalne dla kogoś kto chciałby łatwo i bezproblemowo aktualizować i utrzymywać taki system. Wszelkie wspierane sposoby instalacji HA są opisywane aktualnie na stronie projektu.

1 polubienie

Mi działają sceny i strony, zaktualizował się do najnowszej ale to zawsze przebiega dziwnie… czasem 2x pod rząd się aktualizuje z tego samego na to samo, czasem nie reaguje na próbę aktualizacji - loteria.
Dotyk nadal beznadziejny (jak w moim expresie do kawy), z kamerami jak pisałeś - ciężko… , brak przydatnych fukcji (np. żeby mieć własne przyciski na home-screen albo żeby obraz z kamery włączał się automatycznie wyzwolony jakimś czujnikiem).
Kupiłem to ale na razie tylko jako ciekawostkę bo nie widzę żadnej funkcji, którą realnie mogłoby to urządzenie spełniać bezproblemowo i wygodnie.