Wlacz swiatla 2 godziny przed zachodem słońca

Pytanko jak w NR ogarnąć prosty temat aby światło zawsze się zapalało 2 godziny przed zachodem słońca, i gasiło 1 godzine po zachodzie słońca. W natywnych automatyzacjach HA można to ogarnąć dodając offset do wschodu i zachodu słońca ale w NR to jakoś mi nie wychodzi pomimo prób wykorzystania różnych nodów.

Ja u siebie mam tak

2 polubienia

dziękuję wszystkim za pomoc w miedzyczasie udało mi się zrobić też pożytek z noda sunrise ale chyba najłatwiej jest użyć noda time range do tego działa jak złoto

wg mnie najlepszy jest nod bigtimer na pierwszym wyjsciu. Ogarnia mi cały dzień czyli wschód i zachód łącznie z przesunieciami
bigtimer.json (2,5 KB)

1 polubienie

Spróbuję dla testów tego noda

Zrobiłem sobie automatyzację na bigtimer. Super node, właśnie czegoś takiego potrzebowałem.

Co użyć jako wyzwalacz? Jak daję timestamp przed time range ustawione na 15 min, to w innych godzinach po włączeniu światła co 15 min mi się wyłącza :wink:

nod bigtimer sam w sobie jest wyzwalaczem

Jak użyć tego noda jako wyzwalacza? Zmienia stan, ale nie popycha automatyzacji dalej…

Ja mam tak, pewnie można też inaczej
image

image

1 polubienie

Podpowiedzcie proszę, mam tak:


wpisywałem już chyba wszystko i wszędzie i nadal mi nie działa jak trzeba. Tzn przy takich ustawieniach jest tak, że zamyka mi rolete o zachodzie i super. Ale chciałbym godzine przed. Wpisywałem wartość -3600 w “ON OFFset” ale też nie śmiga.

Jeśli chcesz godzinę przed Sunset to wbijasz -60 nie -3600

kurde nie wiem czemu sekundy liczyłem - dzięki.