Włączanie TV i zmiana kanałów

,

Hej korzystając z postu o integracji TV Samsung chciałbym by moje sony miała oddzielne encje na kanały i bym mógł wywoływać je głosowo.

Stworzyłem sobie pomonika i dostałem encje

dałem prosty switch on off i przejscie na moj tv i wybór zródła.

msedge_1jGdABHQRO

Teraz jak przełacze encje to kanał się zmienia
Tylko po przelaczeniu z encji na encje (czyli z kanalu na kanał) to nie zmienia sie z on na off
wczesniejszy

i jak dorobic do tego sprawdz czy TV jest wlaczony jeśli nie to wlacz i wybierz kanał
lub jesli jest wlaczony to poprostu przelacz na inny kanal.

ok moze ktos mi powiedzieć jak zrobić by input_boolean zmieniał sie lub wykrywał ze jest funkca używana lub nie? chodzi mi o przelaczanie kanalu jak zmienie na nastepny to input_boolean nie widzi jak w urzadzeniu zmiany tylko pozostaje dla HA jako wlaczony

Nie spotkałem się do tej pory aby lista kanałów była w postaci input_boolean, powinno to być zrealizowane jako Input Select - Home Assistant , uprości to zdecydowanie sterowanie w HA bo w danym momencie tylko jeden kanał jest wyświetlany więc tylko jeden można wybrać z listy.

Wiem, że chcesz się nauczyć Node-REDa ale czy nie warto skorzystać z gotowców - gotowych integracji tv w HA albo dodatków do Node-REDa, z doświadczeń osób na forum (Node-red + samsung TV i możesz wszystko)? Po co wymyślać koło na nowo, zacznij używać “klocków” i buduj z nich swój smart dom.

Ja mam zbudowane na tej zasadzie co podałeś. Encja jest pokazana w HA za pomoca input_boolean ,
wybór kanału jest [Input Select - Home Assistant] chodzi o to ze input_boolean nie zmienia statu po przełaczeniu sie z jednego input_boolean np 1 i przelaczam na input_boolean 2 i ze on zostawia ta encje 1 jako wlaczona.

Proszę o pomoc w automatyzacji związanej z tunerem satelitarnym.
Chciałbym, aby w przypadku oglądania danego kanału (np. CANAL+ SPORT) przez okres dłuższy niż 30 sekund wyszło powiadomienie na głośnik googla z informacją odczytaną z EPG.
Przykładowo encja:
media_player.tuner
ma takie atrybuty, gdzie są zawarte te informacje:
source_list:

  • TVP 1 HD
  • TVP 2 HD
  • TVN HD
  • TVN Turbo HD
  • TVN 24 HD
  • TVN Style HD
  • TVN 7 HD
  • Polsat HD
  • Polsat 2 HD
  • Polsat News HD
  • Polsat News 2
  • CANAL+ PREMIUM HD
  • CANAL+1 HD
  • CANAL+ FILM HD
  • CANAL+ SPORT HD
  • CANAL+ SPORT 2 HD
    volume_level: 0.26
    is_volume_muted: false
    media_content_type: tvshow
    media_title: CANAL+ SPORT HD
    media_series_title: ‘PKO BP Ekstraklasa: Warta Poznań - Wisła Płock’
    media_channel: CANAL+ SPORT HD
    source: CANAL+ SPORT HD

Reasumując na tym przykładzie, chciałbym aby w przpadku oglądania przez 30 sekund kanału CANAL+ SPORT HD wyszła informacja z powiadomieniem zawartym w atrybucie media_series_title.
Z góry dzięki za pomoc.

Co za tuner z takimi szczegółowymi informacjami o oglądanym kanale?

Praktycznie każdy tuner z Enigma2.

Wszystkie informacje które chcesz wykorzystać masz w atrybutach encji - wykorzystaj je i stwórz automatyzację. Poniżej masz przykład wykorzystania atrybutów encji w powiadomieniach w automatyzacjach natywnych i nodred.

Praktycznie każdy linuxowy tuner (co w praktyce oznacza, że najprawdopodobniej pracuje lub może pracować pod enigma2), u mnie np. Edision MIO 4K Plus podpięty obecnie tylko do anteny naziemnej (i jeszcze nie do końca skonfigurowany - robiłem dużą zmianę systemu i pozostało go jeszcze w pełni skonfigurować, bo samo strojenie nie załatwia sprawy)


Edision MIO 4K działa tak samo tylko ma inny wyświetlacz - ten jest w innej instalacji i jest praktycznie w większości skonfigurowany (tam też póki co nie ma anteny sat, a też jeszcze nie miałem czasu na pełną integrację - zdaję się, żebrak bukietu objawia się brakiem EPG w atrybutach)
edision_os_mio_4k

Faktycznie, ciekawe urządzenie ale znowu trzeba wiedzieć co i jak wgrać (stać się “ekspertem” w dziedzinie tunerów linuxowych) a wolnego czasu coraz mnie.

To jest dość banalne np. OpenATV (te przychodzą fabrycznie z tym softem), no i te modele mają po cztery partycje na multiboot, więc można mieć 4 różne dystrybucje równocześnie.

Tunery z E2 mają duże możliwości. Mnie zainspirował wpis jednego użytkownika na forum AiS który opisał jak wyświetlać podgląd z kamer ip na TV.

kamery już u mnie działają. Teraz zaczynam zabawę z pluginem MQTT na swoim tunerze.

1 polubienie

node-red-enigma2-flow

Sprawdzone na dm7080 oe2.5 Gemini4.1 - działa idealnie: