Włącznik światła - kilka funkcji

Cześć, czy mając jakiś włącznik światła na WIFI, można w HA tak go ustawić, że np. 2x wciśnięcie właczy 2 żarówki, a 3x wciśnięcie 3 żarówki ? Oczywiście każda żarówka jest “smart wifi”

Tak można, smart przycisk Wi-Fi musi tylko mieć możliwość sygnalizowania podwójnego i potrójnego naciśnięcia przycisku.

A znamy taki włącznik ? Najlepiej bez N :wink:

https://allegro.pl/oferta/dotykowy-wlacznik-swiatla-pojedynczy-szklany-wifi-8626450322
Coś takiego ? Bo nie znalazłem nigdzie na aukcjach włącznika z takim opisem :frowning:

To nie jest włącznik którego szukasz. Osobiście na wifi nie spotkałem się z takim włącznikiem.

@krskrab W/g opisu ten przycisk obsługuje klik, dwuklik i przytrzymanie, znalezienie czegokolwiek co obsługuje wielokliki na Zigbee jest znacznie łatwiejsze.

@Yrrah_pl Powiem z praktyki, że rozwiązanie z wieloklikiem, o którym marzysz jest antyergonomiczne (wypróbowałem na sobie i rodzinie - to się po prostu nie sprawdza w przypadku 1-przyciskowego pilota, dopiero w wieloprzyciskowym ma jakiś sens); zdecydowanie lepiej użyć pilota, który zawiera więcej niż jeden klawisz - pod względem ergonomii tu by wygrał przełącznik z 3 lub 4 klawiszami, ale na takim można to zrealizować bez wieloklików.

1 polubienie

A może masz rację :slight_smile: Nie będę eksperymentował :slight_smile: Wezmę najwyżej podwójne albo potrójne.

Jest jeszcze takie coś jak ActionBox od BleBox, krótka recenzja na https://smartme.pl/actionbox-od-blebox-gotowy-akcja/ ale jedyny warunek, jaki musimy spełnić, to pełne zasilanie, czyli przewód L i N oraz włącznik lub włączniki, które są niepodświetlane. Obsługiwane akcje dla każdego z 4 wejść logicznych (sterowane przyciskami zwieranymi do N):
1 – krótkie kliknięcie
2 – długie kliknięcie
3 – zbocze opadające (np. puszczenie przycisku)
4 – zbocze narastające (np. wciśnięcie przycisku)
5 – zbocze (np. zarówno puszczenie jak i wciśnięcie)
Integracja z HA możliwa, nie bezpośrednio ale poprzez wywoływanie URLa, szczególy na stronie producenta FAQ - Blebox.

Wiem:
Z wifi przechodzę na Zigbee .
Wifi jest w miarę dobre jak się ma mało urządzeń ( Ruter zatykają ).
Czujki drzwi już do kosza wyrzuciłem, bateria bardzo szybko traci napięcie.

A może rozwiązanie na baterię:

albo to samo w przycisku Kontakt-Simon - SIMON 54 GO CONTROL.