Włączniki światła na Mysensors przez Ethernet

Witam, potrzebuję użyć programu mysensors z przekaźnikami do świateł.
Używam w tym momencie na USB i wszystko działa poprawnie.
Potrzebuję w innym miejscu w sieci zrobić to tylko przez Ethernet.
Kiedyś jak używałem Domoticza wystarczyło zrobić coś takiego, skonfigurować i wszystko działało.

Spróbowałem podpiąć to pod HA i ustawiłem tak

obraz_2020-11-14_022628

lecz niestety to nie działa.
Ma ktoś pomysł na to ?
Wiem że powinno to tak zadziałać bo kiedyś pół roku temu udało mi się to jakoś uruchomić.

A ping z HA do urządzenia działa poprawnie?
Sprawdź z laptopa czy urządzenie mysensor poprawnie odpowiada na porcie TCP 5003 komendą telnet 192.168.0.66 5003

To rozumiem że w CMD na kompie ? Czy jakoś w HA ?
Ta kompie w CMD ta komenda nie działa

Dodam że urządzenie mysensors jest widoczne w sieci i ma otwarty port 5003

Domyślnie Windows 10 nie ma zainstalowanego telneta ale nie jest potrzebny bo napisałeś urządzenie mysensors jest widoczne w sieci i ma otwarty port 5003.
Sprawdź co masz w logach Supervisor i Core w HA (menu Supervisor -> zakładka Systems a potem Log Provider).
Sprawdź też co pokazuje urządzenie mysensors w terminalu.

Czy ustawiłeś te parametry sieci?
/ If using static ip you can define Gateway and Subnet address as well
#define MY_IP_GATEWAY_ADDRESS 192,168,0,1
#define MY_IP_SUBNET_ADDRESS 255,255,255,0
I usuń
#define MY_MAC_ADDRESS
bo to nie jest potrzebne, nie ma potrzeby ustawiania tego.

Zmieniłem na takie


w SuperVisor

W tym
#define MY_IP_GATEWAY_ADDRESS

ma być adres głównego routera rozumiem ? Dałem teraz 192.168.0.1 i nadal nie działa

urządzenie mysensors pokazuje

Ok w logach HA pokazuje coś takiego

nadal nie wykrywa encji

@wasacz EDYTUJ POSTY.

Bylo prawie dobrze (był warning) ale po zmianie IP przestało działać czyli mysensors na adresie 192.168.0.186 i porcie 5003 jest niedostępne - time out. Sprawdź dostepnosc tego urządzenia.

Z logow wynika także, że coś “kombinujesz” z plikami w parametrze persistence_file bo pojawiają się różne ścieżki a HA nie ma dostępu/uprawnień do tych plików. Popatrz na swoje udostępnione print screeny z konfiguracją, widać, że nie są identyczne. Jak mogę coś analizować jak w między czasie zmieniasz konfigurację na inną :unamused:.

zmieniłem tylko IP
i zmieniłem jeszcze samą nazwę persistence_file: ‘path/mysensors2.json’
zmieniałem tylko liczbe na końcu na ‘path/mysensors1.json’ ponieważ wywaliłem na chwile linijki dotyczące (urządzenia mysensors na usb które mam podpięte) żeby zobaczyć czy nie zakłócają się.
nie wiem czy ma to znaczenie jaka jest liczba na końcu “mysensors2”

To moja prośba: nic na razie nie zmieniaj.
Czy udało się przywrócić komunikację do mysensors 192.168.0.186 - urzadzenie jest widoczne w sieci i ma otwarty port 5003?

Skoro jest juz dostępne, to teraz prosze o logi z Supervisor’a.

Teraz logi z HA.

PS Jak będziesz, dodawal logi, zrob edycje ostatniego posta i tam wklej.

Tak urządzenie jest cały czas widoczne w sieci i ma otwarty port 5003


To teraz jeszcze raz logi z HA.

Nazwa pliku jest dowolna, jednak musi być unikalna dla danego urzadzenia mysensors. HA nie może zapisac plików w podanej konfiguracji mysensors. Proszę zmienić oba parametry odpowiednio na jak poniżej:

persistence_file: 'mysensors_usb.json'

persistence_file: 'mysensors_eth.json'

Zrestartuj HA, sprawdź czy nadal są błędy w HA, sprawdź czy pojawiły się encje z mysensors.

Przy okazji na podstawie logów można wywnioskować że masz problem z zasilaniem RPi4, prawdopodobnie mało wydajny zasilacz.

dalej problem

Dodam jeszcze że mam drugi system HA w innym miejscu i jak próbuję zrobić dokładnie to samo to również nie wykrywa encji w HA

Komunikacja między mysensors a HA jest już poprawna ale nie dogadują się. Jaka wersja mysensors jest na urządzeniu, napewno version: 2.0?

Wersja mysensors to 2.3.2
właśnie zmieniłem w konfiguracji też na 2.3.2

image

lecz nic to nie pomogło

Dlaczego w wartości parametru device masz nazwę pliku zamiast IP urządzenia?
Czy po zmianie wersji zrestartowałeś HA?
Czy wersja po USB dziala poprawnie po zmianie wersji?

Już poprawiłem niestety dalej to nic nie pomogło :frowning:
Na USB wszystko działa jak należy. Widzę że jest komunikat w logach że problem z zasilaczem. Ale jaki to ma wpływ na to jak pozostałe urządzenia działają.

Tak restartowałem HA

image


Czy w sketchu dla mysensors po USB i ethernet są różne nazwy node? Mozna to zmienić w sketchu lub w konfiguracji HA: MySensors - Home Assistant
W logach jest informacja, że nie można dodać bo to samo juz istnieje.

Pisałem o tym już wcześniej. Jak masz zasilane urządzenie mysensors, te podlaczone po USB do RPi4?

Posiadam ten sketch

Jak to zmienić w konfiguracji HA ? co dopisać ?

Proszę wklej jako tekst konfigurację mysensors z HA, przepisywanie z print screenów jest uciążliwe i zajmuje sporo czasu.