Własne ikony w HA

Hej,
czy ktoś jest w stanie opisać sposób zmiany ikony na customową (najlepiej svg)? Męczę się od jakiegoś czasu z entity_picture, ale nic nie wychodzi. Korzystam z button-card.

Próbowałem tak:

color: rgb(255, 224, 52)
color_type: card
entity: light.meteorite
show_entity_picture: true
icon:     
  - entity_picture: /local/oval.svg
name: Meteorite
type: custom:button-card

Nie znam tematu (jak dotąd nigdy nie brakło mi stylistycznie pasującej ikony wykorzystując hass: + mdi: + si: - nawet z fotntawesome nie korzystam :P)
ale mignęło mi coś takiego- to tak a propos .svg

Dzięki, niestety nie działa.

u mnie działa, a zrobiłem to na “gołym” custom:button-card kod karty (byłeś blisko):

type: custom:button-card
color: rgb(255, 224, 52)
color_type: card
entity: light.hue_bloom_1
show_entity_picture: true
entity_picture: /local/assets/account-circle.svg
name: Meteorite

plik account-circle.svg
jest wrzucony sambą do \\TEST_HA\config\www\assets
encję sobie podmieniłem na własną, żeby sprawdzić czy to działa
zgaszone:
button-card0_Screenshot 2021-07-06 at 19-10-56 Poziomo - Home Assistant
zapalone:
button-card1_Screenshot 2021-07-06 at 19-10-56 Poziomo - Home Assistant

gdybyś chciał użyć loadera to wtedy oczywiście defaultowo jest inny katalog
a używa się to (teoretycznie) tak icon: file:account-circle ale nie mam weny na eksperyment :smiley:

2 polubienia

Szopenie, jesteś wielki, dzięki za pomoc :slight_smile:
A z loaderem jest jakiś problem z czytaniem ikon svg. Zrobiłem tak, jak napisałeś i nie zadziałało. Wczytuje się jedynie domyślna ikona ze znakiem zapytania. Chcę wykorzystać animowane ikony, może dlatego.

Ikona ze znakiem zapytania w loaderze się wyświetla przy skopanej konfiguracji
możliwe, że przestrzeń nazw file wywołuje jakiś konflikt (można zmienić choćby na blablabla w konfiguracji loadera, ale nie mam siły testować czegoś do czego nie widzę zastosowania u siebie (ikonę w .svg też musiałem specjalnie skombinować :stuck_out_tongue: to akurat nie było trudne bo zassałem sobie z materialdesignicons, ale one są akurat dostępne systemowo, to sens zerowy).
W przykładzie użycia jest nazwa pliku bez rozszerzenia (bo jakoby tak ma to działać, ale jak mówiłem nie testowałem), prawdopodobnie wymagany restart HA po uploadzie ikon.

Właśnie, restart wymagany. Mecz jest, zajmę się tym później :slight_smile: