Wodomierz Pronaqua

Witam
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z odczytem i integracją z HA nakładki na wodomierz Pronaqua miro

Chyba nikt, ale możesz dopowiedzieć to czego już się dowiedziałeś próbując znaleźć informacje sam. Linki mile widziane…

Był już jakiś wątek na ten temat, to nakładka GSM jeśli dobrze pamiętam, czyli zerowe możliwości integracji.

Modele zależą od tego na jaki licznik są dedykowane (np. sens jest na liczniki Sensus, itron na Itron, a miro to chyba na Diehl = połączone firmy Mirometr i Sappel).


@Artymek
Mała nagana - nie użyłeś “lupki” (forumowej wyszukiwarki)… dzięki czemu szukałem wszystkiego tylko nie pronaqua (zakładając, że jednak szukałeś skoro jesteś starym wyjadaczem).

Na bis - jeśli to istotnie GSM, to moim zdaniem jedyne możliwe rozwiązanie to ai-on-the-edge (albo integracja z systemem online operatora, ale jeśli to GSM, to dane są przesyłane “raz na ruski rok” - spodziewam się aktualizacji rzędu raz na tydzień lub raz na miesiąc, bo komunikacja GSM jest bardzo kosztowna energetycznie).


Nie wiem czy ludzie kasują swoje wątki gdy odpowiedź nie jest satysfakcjonująca, ale nie mogę znaleźć tego starego wątku…
edit - to nie był osobny wątek (choć powinien być…), a ponieważ miejsce było z czapy przeniosłem te 2 posty tutaj (niechronologicznie rzecz jasna)

Witam, czy jest szansa na odebranie jakichkolwiek logów z nakładki Pronaqua ?

Pozdrawiam

Szczerze wątpię, szybkie google pokazały mi, że to system GSM więc raczej zapomnij.
(a jeśli nie GSM i faktycznie jest to wmbus, to takie skrobnięcie samej nazwy marki w pytaniu to za mało, gdzie są linki do dokumentacji technicznej tego konkretnego modelu, którego nawet nie podałeś?)