Wskaźnik analogowy z modbus / node-red

Witam. Uczę się dopiero HA i Node-red i utknąłem na zapewne prostym dla doświadczonych użytkowników problemie . Mianowicie mam w domu rozbudowaną sieć opartą o sterowniki Logo połączone po ethernecie .
Sterowniki komunikują się z innymi urządzeniami modbusem. Chciałem połączyć się z głównym sterownikiem i wyciągnąć z niego informacje.
I o ile stany binarne udało mi się odczytać i zapisać do sterownika za pomocą “read coils” oraz “force coil” i utworzonych pomocników typu wyłącznik w HA , to z odczytami analogowymi już nie mam pomysłu.
Wartości odczytuję funkcją “read holding registers” i mogę wyświetlić jako “gauge” w dashboardzie w node-red. Ale jak to wyświetlić w HA żeby pokazało się jako wskaźnik analogowy ?

Nie wiem czy to w czymś ci pomoże, ja w NodeRed odczytuje to nodem S7

Screenshot - 05.05.2024 , 20_51_19

Screenshot - 05.05.2024 , 20_50_11

Odczyt
Screenshot - 05.05.2024 , 20_56_47

Sensor node, dostępny w HA:

Karta HA:

Screenshot - 05.05.2024 , 21_00_26

Screenshot - 05.05.2024 , 21_03_07

Witam ponownie. Właśnie z utworzeniem tego "sensor node " mam kłopot. Dane z logo odczytuję prawidłowo w postaci numerycznej ale jak próbuję stworzyć jakiś sensor to są takie efekty jak na zrzutach
Zrzut ekranu 2024-05-06 191601
Zrzut ekranu 2024-05-06 191729


Przeczytaj choćby help dla noda entity.

properties of msg.payload
state string | number | boolean
The state the entity should be updated to
attributes Object
Key/Value pair of attributes to update. The key should be a string and the value can be a [string | number | boolean | object]

Próbujesz w payload przepchać tablice więć nie wiadomo co z tym zrobić.