Wybudzenie ekranu

Mam na ścianie ekran dotykowy a za nim raspberry, wyświetla w formie kiosku zawartość strony HA.
Jeżeli jakiś czas go nie dotykam, wygasza się. Czy ma ktoś pomysł jak za pomocą NR zrobić delikatny ruch myszką na tym raspberry? albo jak go pobudzić za pomocą bodźca z zewnątrz aby się zapalił bez dotyku fizycznego?

Automatyzacja, która po wykryciu ruchu wybudzi ekran. W pobliżu panela musisz zainstalować czujnik ruchu.
W przypadku tabletu z Androidem jest to w standardzie, do tego aplikacja Wallpanel i gotowe, niestety z powodu braku czasu nie udało mi się podejść do tego rozwiązania.

Tylko ja nie chce wybudzać przy ruchu, wisi to w takim miejscu gdzie wyłączało by się tylko w nocy hehe.
Najlepsze na co wpadłem to wywołania ruchu myszki nawet o 1 piksel. Ale za nic nie wiem jak to ruszyć.

Sorry ale ja czegoś chyba nie rozumiem :grin:, nie było tematu, zignoruj moją poprzednią wypowiedź.

@macek zrobiłem aby się wygaszał, jest super. Nie chce włączać go czujnikiem ruchy bo jest w przejscie i wybudzał by się co chwile. A mam na nim obraz z kamery i chciałbym aby go wybudzić jak np powiem czyli zrobie automatyzacje w NR aby uruchomiła coś co ruszy mysze.
Tak z grubsza.
Edit:
dziś podobno po aktualizacji jest to:

i to to o co chodzi - wyświetla obraz po wykryciu ruchu na dowolnym ekranie.
:slight_smile: