Wyciagniecie danych z NR

Próbuje parsować dane ze strony inext do NR i chce utworzyc encje z kliku pobranych danych.Na razie udało mi się tyle, ale dalej nie wiem co mam zrobić , zeby to zapisać do encji.Czy trzeba tworzyc pomocnikow i jakos to zapisać? Ktoś może pomóc dla przykladu
to __co1tempzadprreczna.

Ja pobieram ze strony, ale sam tekst więc u mnie to wygląda tak:
Tworzysz pomocnika typu Tekst
W call service ustawiasz domenę: input_text
Service: set_value i dajesz encje pomocnika.
W function ścieżka do wartości.
Najlepiej skopiować z tego bocznego okienka debug.

image

ok pomocnika mam juz utworzonego ,ale dalej nie wiem jak to pobrać ,


wali mi błędy.
Jeśli ktoś pokaże mi na tym przykładzie jak tą temperaturę wyciągnąć to może ogarnę.

Call service masz ok. Wcześniej w nodzie function musisz w formacie takim jak podałem wpisać dokładną ścieżkę do wartości.

msg.payload =
{
    "data":
    {
        "value": msg.payload[0],
    }
}
return msg;

Gdzieś w tym miejscu jak najedziesz pokaże się kostka z nazwą Copy path skopiuj ją i podmień zamiast mojego payload[0] zostawiając msg. w nodzie funkcyjnym
image

Jeżeli to format json to w łatwy sposób można to zrobić bezpośrednio w HA, nie wiem jak wyglądają te dane więc trudno pomóc dalej.

dostaje taki bład

@macek tu jest dokumentacja
https://inext.compit.pl/public_api/docs/v1/index.html#autoryzacja
jesli mozesz cos doradzic to proszę

nie zostawiłeś msg. tylko zaczynasz od razu od payload.

1 polubienie

ok,dzięki wygląda że się udało.


Chociaż wyglada to tak jakby wartosci zmieniały miejsca w tablicy

Sprawdź podstawiając swoje dane:

sensor:
  - platform: rest
    scan_interval: 60
    name: bramka_97959AFDF85C
    resource: https://inext.compit.pl/public_api/v1/gates/97959AFDF85C?key=OWI29303923EIOEIEJ9320329030239JIJ
    value_template: " {{ code | default }}"
    json_attributes:
      - code
      - device

powstanie sensor.bramka_97959AFDF85C zawierający wszystkie zczytane dane, potem wystarczy z tego sensora wyciągnąć to co Cię interesuje.

1 polubienie

wszystko działalo ok


do dzisiaj,teraz coś padło.
testuje drugi sposób i
platform: rest
tworzy bramkę ale też nie ma żadnych wartości

Przepraszam za banalne pytanie :slight_smile: ale jak mogę zdobyć mój klucz do wywołania API? Dziękuję za twoje wsparcie

Klucz API dostałem ,po napisaniu do serwisu Compit,nie robili problemu i dwa dni później dostałem email z kluczem i jakąś instrukcją.

Dziękuję za szybką odpowiedź! Napisałem do nich na adres compit@compit.pl, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Możliwe jednak, że muszę jeszcze trochę poczekać. :slight_smile:

Ja pisałem na serwis@compit.pl

A teraz w Compit szukają wsparcia,plus dla nich że chcą stworzyć taką integrację.Ciekawe czy coś z tego wyjdzie.