Wykres z SpeedTest

Znalazłem gdzieś w sieci proces, który rysuje wykres prędkości ze SpeedTest. Zaimportowałem, spersonalizowałem, ale pod http://:1880/ui dostaję błąd Cannot GET /UI Może ktoś coś podpowie?
spedtest.json (3,6 KB)

Dla potomnych - w URL’u trzeba dodać endpoint

@mstefanowicz działa Tobie jeszcze ten flow?

Musisz wejsc do
Screenshot - 06.02.2022 , 07_54_09
Manage palette install i zainstalowac nod node-red-contrib-speedtest

Nie używam, ale pamiętam, że działał.

Udało się, pytanie co dalej abym mógł to oglądać na dashboardzie?

:thinking: tak się zastanawiam, czego brakuje w oficjalnej integracji Speedtest.net - Home Assistant? Są sensory, są wykresy, co jest nie tak?

Nie każdy pewnie wie ze to już jest integracja HA :slight_smile: Nawet jak ktoś chce robić to sobie by wyświetlać w dashboardzie NR to są już gotowe encje .

Odgrzebuję ale mam pewną zagwózdkę z nodem speedtest. Chyba zmienił parametry, bo ma inne dane w payload. No ale to ogarnę. Ale mam pewien dylemat z danymi, jakie dostaje. Download ze strony to 618.64 Mbps, a wynik z NR to: 77330502. Tak samo mam w Upload ze strony 105.10 Mbps, z NR: 13137155. Na moje wygląda, jakby było o jedną cyfrę za mało. No i jak to przeliczyć, aby uzyskać prawidłową liczbę? Dzielenie przez 1024 nie daje przybliżonego nawet wyniku.

—edit
Dobra, doszedłem do tego. Dla potomnych. Wartość z ego noda trzeba teraz pomnożyć przez 8 i mamy szybkość w bps. On od razu daje wynik w bajtach, a na stronie wyniki w bitach i potem takie zdziwienie, że się rozjeżdża.