Wykrywacz dymu Xiaomi Czujnik Honeywell - wersja BLE

Czy udało się komuś połączyć Czujnik dymu Xiaomi Honeywell z HomeAssistant ? niestety zakupiłem i na szybko przez polecenie… wersję BT… mam dongle BT ale za cholery nie wiem skąd mieć komplet danych i sparowac to ustrojstwo…

z integracji Bluetooth można niby dodać nowe urządzenie ale dane do wpisania ?

image

z telefonu jest widoczne urządzenie jako bluetooth ale połączyć się nie chce… a aplikacja MiHome nie ma w liście czujnika gazu w regionie Polski a na Chińskim nie chce się połączyć :frowning:

To model JTYJGD03MI w wersji Bluetooth (a nie np. dedykowany dla HomeKit?)

To ta integracja?

jeśli informacje nie są szyfrowane, to integracja sama znajdzie sprzęt po krótszym lub dłuższym czasie (może wymagać procedury uruchomienia zgodnej z instrukcją producenta, czyli np. połączenia z dedykowaną aplikacją, tu to raczej MiHome się spodziewam).

Jeśli ten sprzęt przesyła tylko szyfrowane informacje to

PS piszesz, że masz dongle BT, ale jaki? (wymagane minimum to BT4.2 lepiej gdy sprzęt obsługuje BT5.0) - masz już podpięte jakieś inne urządzenia BLE?

no i teraz widzę że jest punkt zaczepienia :(… mój adapter to BT4.0… urządzenia oczywiście mam ale głównie to czujniki xiaomi od temperatury.

image

muszę kupić BT 5.0 i wtedy potestuję co dalej.

dzięki za pomoc !!

Nic nie musisz kupować skoro widzi urządzenia BLE (swoją drogą w teorii wsparcie dla BLE jest bodajże już od 4.0, a nie pamiętam czemu utkwiła mi w głowie wersja 4.2 ale jeśli się nie mylę dostępny na rynku sprzęt opisany jako 4.0 bywa w rzeczywistości 4.2 - nie chcę tworzyć teorii bo to informacje “z głowy” i sprzed paru lat, ale coś mi świta że różnica dotyczyła firmware, przynajmniej wtedy gdy drążyłem temat).
Pytałem o wersję, bo w obrocie są wciąż dongle BT2.x i BT3.x, które nie obsługują BLE

Podłączyłeś go do MiHome?

JTYJ-GD03-MI/BB - dokładnie taka wersja jest na module.

moduł Honeywell z ogłoszenia miał wpisane:

Przed złożeniem zamówienia pamiętaj, że:

Może używać się niezależnie bez smartfona, ale ma tylko funkcję alarmu, 
więcej funkcji musi połączyć się z bramą BT lub bramą BT Mesh, 
takimi jak głośnik Xiao Ai i inteligentna bramka wielomodowa Xiaomi.

1. Opis:

Czujnik dymu Xiaomi Honeywell Czujnik Mijia Alarm przeciwpożarowy 
MIUI Alarm Mi Home APP Zdalna kontrola ciszy Inteligentne połączenie 
z urządzeniem z bramką BT

mój dongle to coś takiego:

Szczegóły produktu

-FSC-BP119 adapter USB Bluetooth przyjmuje wersję BT 4.0, maksymalną szybkość transmisji 
do 3 mb/s, zapewnia wysoką jakość muzyki i transmisji danych bez utraty 
pakietów lub opóźnienia danych.


-Zasięg transmisji może osiągnąć 100m na otwartej przestrzeni. 
Spraw, aby urządzenia inne niż Bluetooth były podłączone i zmniejszyły podłączoną 
odległość i umożliwiają swobodne poruszanie się.

do MiHome coś nie idzie podłączyć bo Android (telefon Realme) w żaden sposób nie nie widzi
iPhone mieli mieli - wykrywa moduły xiaomi od temperatury a czujnika gazu nie wykrywa.
oczywiście na urządzeniu naciskam trzy razy przycisk i wchodzi raczej w tryb łączenia - miga zielona diodka.

EDIT:
z nieznanych mi przyczyn nagle się połączył… znalazłem gdzieś na zagranicznych forach że trzeba próbowac czasami raz a czasami wiele razy… no i wczoraj cały wieczór nic … dziś rano za trzecim razem wykrył… oczywiście na MiHome serwer chiński :slight_smile:
co fajne w HA odrazu go również wykryło i samo dodało…

aktualnie jeszcze wszystkie encje nieznane ale jak to z BLE … wiem że trzeba poczekać.

Dzięki @szopen za pomoc !!