Wykrywanie telefonu komórkowego przez HA

Zauważyłem, że w HA mój telefon raz się pojawia, a raz znika. Od czego to zależy? Jak jest wykrywany? Inne telefony w domu nie są wykrywane. Mam zainstalowany HA w telefonie, ale zainstalowałem go dużo później niż się zaczął pojawiać w HA.
Macie taką wiedzę na ten temat?

Edit
Zauważyłem, że ma to jakiś związek z Browser Mod

Nie wiem czy browsermod może mieć wpływ (teoretycznie na coś może, bo zmienia działanie interfejsu, ale aplikacja nie jest wyłącznie nakładką na framework browsera, więc to dość mało prawdoodobne).
Bo to nie HA wykrywa telefon (no chyba, że mówisz o aktywnych trackerach nie powiązanych z aplikacją na telefon np. nmap), tylko apka na telefonie raportuje do HA, ale by to robić musi być aktywna w tle, czyli system telefonu nie może jej zabijać.

Masz drugi IDENTYCZNY telefon w swoim gospodarstwie domowym, by móc cokolwiek porównać?
dontkillmyapp

Próbowałeś apki w wersji minimal - bez lokalizacji dostępnej w F-droid?

Aplikacja nie jest czasem zabijana przez android ? Albo rozłącza WIFI ?

Browser Mod coś wykrywa, jak dziś wyłączyłem opcję Lock register to wykrył telefon i tablet córki :slight_smile: 2c... to mój telefon, CAST to nie wiem co to jest, pozostałe dwa to urządzenia córki. Córka na 100% nie ma zainstalowanej apki HA

Wykrywa, bo aplikacja jest traktowana jako browser (wejdź sobie w telefonie na adres HA z kilku przeglądarek to też je powykrywa - prosta zasada interakcji - z telefonu inicjujesz ją w kierunku HA, ale póki tego nie zrobisz to nie wykrywa), ale to nie ma nic wspólnego z zabijaniem aplikacji przez system - każdy model telefonu może zachowywać się inaczej (i jeśli masz różne telefony to przyjmij, że każdy jest inny), zajrzałeś pod taga? niektóre opcje systemu można modyfikować, zajrzyj chociaż tam i sobie poustawiaj co się da w telefonie

Źle to zinterpretowałem - masz rację, to co pokazałem na screenie, to z jakiego urządzenia (przeglądarki) wchodziłem na HA.
OK, a czy jest jakiś sposób np. że jeśli jakiś mac address (lub adres IP - bo mogę przypisać stałe adresy) loguje się do WiFi, to zaznaczy się w HA?
Chciałbym w ten sposób określić, czy któryś z domowników jest w domu :slight_smile: (komórka loguje się do WiFi) - oczywiście bez ingerencji w te urządzenia

Możesz użyć wielu różnych trackerów, najprościej nmap
Nmap Tracker - Home Assistant.
ale możliwości jest więcej (integracja z routerem czy AP jeśli masz jakiś wspierany przez integrację standardową lub komponent niestandardowy, ping, itd.)

No to zależy jakie masz telefony i jak skonfigurowane, bo to wcale nie jest oczywiste, że będą miały włączoną kartę WiFi - wiele nowych modeli wyłącza kartę by oszczędzać energię jeśli użytkownik nie korzysta w aktywny sposób, no chyba że zostawisz w tle działającą aplikację np. właśnie HA companion.

1 polubienie