Cześć
w jaki sposób zrealizować w node red, układ 3 wyłączników jako układ krzyżowy? próbuję na różne sposoby i za każdym razem (przynajmniej po pewnym czasie), kończy się miganiem stroboskopowym
@artpc Arturze u mnie przełącznik z każdą zmianą stanu przesyła w payload komplet danych, a nie tylko zmianę stanu konkretnego klawisza:
MQTT publish: topic ‘zigbee2mqtt/przedp switch 1’, payload ‘{“linkquality”:34,“state_center”:“OFF”,“state_left”:“OFF”,“state_right”:“OFF”}’ - w jaki sposób “wyjąć” z tego komunikatu to co nas interesuje?
a druga kwestia, czy przejście z events:state na pobieranie stanu z mqqt, rozwiąże kwestie migania światła (zapętlania procesu)?
Switch nie sprawdza bo otrzymuje komendę z twojego P1 on/off 1/0 czy co tam jest na wyjściu twojego P1 i rozdziela to na odpowiednie wyjście . W twojej pierwszej konfiguracji nie dziwne ze masz dyskotekę bo jak niby 1 switch ma rozpoznać 6 różnych stanów ?
Bo źle to konfigurujesz dlatego tak masz, twój switch ma filtrować wchodzące wiadomości i rozdzielać je na odpowiednie wyjścia, w twojej ostatnie konfiguracji masz switch z dwoma wyjściami czyli możesz kontrolować tylko dwa stany, a nie cztery jak chcesz. Rozbuduj swój switch o dwa kolejne wyjścia czy ile ich tam potrzebujesz. Musisz znać stany jakie wysyła twój przełącznik i je wpisać w switch.
Artur w moim przypadku nie ma czego filtrować. W payload znajduje się “on” i to “on” z P1_1 ma włączyć P2_1 i P3_1 a “off” analogicznie wyłączyć. Dla każdego z wyłączników buduję osobny proces - czyli mam trzy takie analogiczne moduły. i to generalnie działa, dopóki nie zrobisz szybkiego wł/wył lub dwie osoby po dwóch stronach korytarza przypadkowo włączą światło - wtedy zaczyna się pętla.
To musisz po każdym włączeniu wyłączeniu blokować przez jakiś czas zmianę stanu z innego przełącznika ale nie nodem limit bo on kolekcjonuje to co dostaje na wejściu i wysyła to co jest w kolejce. Spróbuj node wait until is on / off
Dodaj cały swój node red z wszystkimi przełącznikami