Wymiana koordynatora zigbee mqtt

Witam wszystkich,
mój stary CC2531 padł podmieniłem na CC 2652p. Sieć ruszyła, większość urządzeń działa poprawnie, niestety kilka wypadło i tutaj zaczyna się problem gdyż nowy koordynator nie wchodzi w tryb parowania ( sam cc2652p jest sprawny bo na czystej instalacji działa bez problemu). czy ktoś może podpowiedzieć w jaki sposób moge usunąć i zainstalować od nowa cały dodatek Zigbee2MQTT tak żeby można było od nowa sparować wszystkie urządzenia bez utraty automatyzacji? Próbowałem według instrukcji Supported Adapters | Zigbee2MQTT ale nie mogę uruchomić dodatku.

HA zainstalowany na RPI4

A po co? Zgodnie z dokumentacją (FAQ | Zigbee2MQTT) zmiana z CC2531 na CC2652p nie wymaga ponowngo parowania urządzeń.

Co masz dokładnie na myśli? Przy okazji, zakładam, że używasz najnowszej wersji Z2M.

dzieki za zainteresowanie tematem, zainstalowałem wszystko od nowa, dużo roboty ale jakoś to ogarnąłem. Jeśli chodzi o problem z parowaniem to jak zamieniłem koordynatory ( zgodnie z dokumentacją) to jakieś 80% urządzeń działało bez problemu, ale chcąc sparować pozostałe 20% okazało się że włączenie trybu parowania powodowało zawieszanie CC2652.Dopiero restart przywracał funkcjonalność. Walczyłem z tematem 2 dni i cały czas w miejscu. W końcu zrobiłem nową instalkę HA, zainstalowałem od nowa MQTT, i parowanie wszystkich urządzeń.