Wysypała się sieć zigbee2mqtt po aktualizacji CC2652P

Witam
Po 2 latach bezawaryjnego działania Home Assistant, zigbee2mqtt i koordynatorze Cc2652p Ebyte postanowiłem zaktualizować firmware koordynatora, poprzednią wersja oprogramowania 20220219, wrzuciłem najnowsze 20230507, procedura przebiegła bez problemów niestety po wpięciu sticka to Home Assistanta sparowane urządzenia zaczęły wariować, większość z łącznie 50 urządzeń się połączyła ponownie i działa ok ale cześć z nich widnieje w zigbee2mqtt jako niedostępne mimo że urządzenia pokazują że są podłączone z siecią,kilka jest dostępnych z zigbee ale nie da się nimi sterować lub działają z kilkunasto sekundowymi opóźnieniami … Od 3 dni próbuje rozwiazac ten problem poprzez powrót do starego firmware CC2652P, przywracanie kopi zapasowej home Assistant, usunięcie Cc2652p z portu USB, kilkukrotnie restarty Home Assistant, nic nie pomaga, po przywróceniu kopi losowo różnie wcześniej niedostępne urządzenia łączą się z siecią ale inne się rozłączają, ręce opadają.
Proszę o pomoc bo nie mam już siły, nie jestem w stanie ręcznie sparowac wszystkich urządzeń bo cześć z nich jest w trudno dostępnych miejscach.

PS.Kombinuję kolejne godziny i okazało się ze po aktualizacji firmware CC2652P nie działają wszystkie urządzenia które były podlączone nie bezposrednio do koordynatora ale do routerów ,wyciągnięcie routrów z napięcia 230v i ponowne włączene powoduje że pojawiają się kolejne niedostępne urządzenia które były do nich podłączone i działają prawidłowo …

Pytanie dlaczego tak się stało,to już nie pierwsza moja aktualizacja CC2652P i nigdy nie trzeba było odłaczać podłaczonych urządzen do 230v a przez które łaczyły sie inne urządzenia bateryjne …

Spróbuj też zrestartować MQTT i daj sieci Zigbee jakiś czas na ponowną konfigurację.

Restartowałem wszystko po kilka razy, kilka urządzeń zostało że statusem niedostępne i nic nie pomaga, nie mam już pomysłów, chyba czeka mnie ponowne parowanie

Nie usuwaj ich z instalacji, ponowna procedura parowania bez wcześniejszego usuwania powinna przywrócić do życia stare encje.

Jakkolwiek nic bez przyczyny się nie dzieje, przy zmianie wersji firmware czyściłeś NVRAM koordynatora?

Tak pamięć NVRAM wyczyszczona.