Wyszukiwanie i przeszukiwanie encji danego typu

Podpowiedzcie proszę w jaki sposób można zrobić coś takiego:
przeszukać wszystkie encje danego typu np. “light”, “battery_level” itp. i wyciągnięcie do msg tych, które spełniają dany warunek np. Light = on, battery_level < 20.
Ale żeby nie było łatwo to bez ręcznego wklepywania 20 encji z poziomem naładowania baterii.

Jeśli nie w samym node_RED to może w jakiś inny sposób?

Skorzystaj z rozwiązań z poniższego filmu:

O to mi chodziło. Bardzo Ci dziękuję.
Z oknami, drzwiami i światłem sobie poradziłem ale z bateriami mam problem. Jak wyszukać wszystkie encje, które są sensor i mają w nazwie battery_level (sensor.czujnik_2_battery_level) a nie są binary_sensor z ciągiem low_battery_level (binary_sensor.czujnik_2_low_battery_level)

Rozumiem, że chcesz uzyskać informację zbiorczą o poziomie baterii wszystkich czujników.
Ja mam to zrobione tak, raz na dobę kontroluje atrybut device_class battery pod kątem takich które mają wartość poniżej 40%, wykluczając jednocześnie baterie telefonów.

baterie

flows.json (1,6 KB)

Dziękuję, o coś takiego mi właśnie chodziło. Chodzi mi właśnie o wyłapanie czujników, które mają niski poziom baterii. Zdradź mi jeszcze, jeśli możesz, co robisz dalej z taką wiadomością? Wyrzucasz ją gdzieś na dashboard czy jako powiadomienie na telefon?

Nie ma problemu aczkolwiek to trochę rozbudowany temat. Korzystam z systemu powiadomień, który powstał w oparciu o bardzo pomocne poradniki Artura:

oraz

W międzyczasie wszystko ulegało rozbudowie, a w zasadzie to zmienia się nieustannie
Przy obsłudze powiadomień takiego typu jak np. informacja o poziomie baterii korzystam z list z drugiego poradnika Artura, gdzie dorobiłem dodatkowo listę Informacje i tam wpadają powiadomienia typu technicznego. Karta z listami oczywiście wyciągnięta na dashboard.
Wygląda to mniej więcej tak:
listy
Na potrzeby demonstracji zmieniłem wartość poziomu baterii poniżej której ma iść powiadomienie na 99%.
Wiadomość z flow, które już znasz, czyli:


idzie dalej i wędruje do Subflow Powiadomienia.

Tam w zależności od kategorii, wiadomość jest dalej obrabiana i wysyłana tylko do listy (jak np. ta typu technicznego), albo według potrzeb, do listy i w formie powiadomienia, czy to na telefony czy też na głośniki lub Android TV.

Też korzystam z poradników Artura i właśnie buduję u siebie system powiadomień. Sporo mi podpowiedziałeś. Dzięki

Pomóż mi jeszcze proszę z połączeniem Twojego flow z listą Artura. Czegoś moja siwa głowa nie ogarnia.
flows (3).json (3,4 KB)