Xiaomi Air Purifier 3h - Node Flow

Cześć, poniżej fragment flow znalezionego w internecie do automatyzacji Xiaomi Air Purifier 3h:

I tu moje pytania, jak teraz po zmianach jeśli chodzi o tą integrację ogarnąć następujące node’y


image

Dołączam także export całego flowautomatyzacja.json (20,9 KB)

Nikt nic nie podpowie? :smiley:

@anon27282784 edytuj posty !!!

Witam,
Podłącze się do tematu.
Widzę że z tego samego źródła skorzystałem i na tym samym się zaciąłem :slight_smile:
To co udało mi się znaleźć to tyle ze integracja xiaomi_miio ma tylko dwa services:
1.Xiaomi Miio: Fan reset filter
2. Xiaomi Miio: Fan set extra features
I to tyle. Po przyjrzeniu sie żadna nie posiadała funkcji zmiany modu czy predkości jak z aplikacjie Xiaomi Home.
Jednak jest nadzieja, bo kiedy klikne na karte wentylator na urządzenie zhimi.airpurifier.mb3, jest mozliwosc zmian… Ale jak je wywolać z node-red jeszcze nie wiem, wiec każda wskazówka mile widziana. Załaczam takze stan encji z ktorego widać parametry,


Mam na razie pierwsze:
Fan set auto to:

Mysle ze nastepne juz tez pójdą gładko.

@Jeremi23 edytuj posty !!!

Nie odpowiem na pytania, natomiast dam podpowiedź - po ostatniej aktualizacji HA - do 2021.09.x integracja Miio została radykalnie przebudowana - są nowe encje zamiast dawnych atrybutów, więc stare rozwiązania już nie działają -trzeba je dostosować do aktualnej integracji.

A “źródło” nie pomogło w rozwiązaniu problemu?

@anon27282784 Twoj post którym odpowiedziałeś @macek był co najmniej niegrzeczny (dlatego go usunąłem). Natomiast pytanie @macek dotyczące “źródła” automatyzacji moim zdaniem było zasadne ponieważ autorowi jakiegoś rozwiązania najłatwiej wnieść do niego poprawki.
Ale do tematu @anon27282784, @Jeremi23 korzystajcie z narzędzia które jest dostępne w zakładce “Narzędzia deweloperskie” - “Usługi” i tam dla przykładu korzystając z usługi: fan.turn_on dostosujecie tryb pracy czy prędkość oczyszczacza.


Następnie dopasowane pod Siebie ustawienia przeniesiecie do automatyzacji.

Dzięki @rafkan ,
Dokladnie z tego narzedzia skorzystalem i dlatego uzupełniłem mój wpis o ostatni screenshot. Ten screenshot to odpowiedż na pytanie @anon27282784 o dostosowanie automatyzacji.
Pozdrawiam,

Dzięki ja w międzyczasie tez poszedłem w tym kierunku. Wielkie umysły myślą podobnie (podobno).