Xiaomi Gateway V2 - light

ale na podstawie linka z YT wynika, że HA widzi czujniki Zibgee podłączone do bramki Xiaomi Gateway (Aqara) V2, tak też wynikałoby z dokumentacji Xiaomi Gateway (Aqara) - Home Assistant.

Owszem Gateway V2 Aqara widzi. lecz moja V2 MIIO (MIJIA) nie widzi :slight_smile:

:thinking: pomieszanie z poplątaniem, do tego dochodzi jeszcze wersja EU i CN :grin:

Już nie wspominając o cenie :slight_smile:
Gdzie Mija v2 kosztuje coś koło 200zł
Aqara V2 ostatnio widzialem ze 240-280zł
i V3 129zł,
oczywiście piszę o dystrybucji EU :slight_smile:

No to faktycznie za drogo jak na syrenę z sygnalizacją świetlną jak pierwotnie sobie wymyśliłem :wink:

Przy okazji znalazłem taki artykuł Home Assistant - podłączenie bramki Xiaomi Mijia Aqara Hub i tak:

  • w nazwie bramki mamy zarówno Mijia jak i Aqara :slightly_smiling_face:
  • testowana bramka to model: DGNWG02LM (lumi.gateway.v3) - co tu robi v3? :thinking:

Naprawdę kocioł :grin:.

I takie sobie wyobrażam zastosowanie tej bramki:

  • panel alarmu,
  • głośnik do syreny na różne dźwięki, informacji o alarmie (TTS),
  • sygnalizacja świetlna,
  • światło nocne po wykryciu ruchu.

Ja kupiłem Aqare wersja CN i niestety problem odrazu z dodaniem, kombinacją udało się przez HomeKit. Zobaczę jeszcze jak z tym flashem, może to trochę rozbuduje jej funkcje. Ale zapłaciłem 80 ziko na Alie.

spieszę z odpowiedzią :slight_smile: temat ten przerabiałem przy kupnie bramek więc:

Xiaomi Mijia v2 EU lampka, alarm, głośnik, brak bramki ble, po sparowaniu z HA widzi encje dla alarmu oraz lampkę, brak widocznych sensorów dla HA
mijiav2

Xiaomi Aqara v2 EU lampka, alarm, głośnik, brak bramki ble, nie wiem jak integracja z HA

Xiaomi Aqara v2 CN lampka, alarm, głośnik, brak bramki ble, po otwarciu portów HA widzi sensory, lampke oraz alarm
aqaraCN

Xiaomi v3 zigbee 3.0, bramka ble, brak lampki doświetlającej oraz głośnika, po dodaniu do HA widzi sensory, czujniki, przyciski
v3

Miedzy Mijia a Aqara różnica jest tez w wyglądzie, logo na środku urządzenia

Conbee II widzi u mnie wszystkie sensory oraz czujniki, jedynie poziom baterii zawsze 100% :slight_smile:

1 polubienie

…Czy można odtworzyć plik audio czy tylko zdefiniowane na bramce “dźwięki”?
Tylko zdefiowany w bramce. Próbowałem wgrać swój dźwiek przez Xiaomi Home ale mimo zgodności formatu nie wgrałem. Jedynie co wgrałem to dźwięk nagrany przez mikrofon z telefonu. Zobacz screeny poniżej, bo to nie jest takie oczywiste, gdzie to się wgrywa.

…Czy bramkę można wykorzystać jako syrenę alarmową (dźwięk + sygnalizacja świetlna)?
Xiaomi Home ma taką funkcjonalność. W przypadku integracji w HA, skoro można sterować oddzielnie dźwiękiem (zdefiniowanym!) i światłem to zakładam, że można.

…Czy bramkę można wykorzystać jako cichy alarm (bez dźwięku, tylko sygnalizacja świetlna)?
Tak jak wyżej. Pełne sterowanie światłem, jasność, kolor

…Czytałem gdzieś, że czujnik zalania generuje od razu alarm na bramce.
W oryginalnym rozwiązaniu Xiaomi Home tak to działa. Jest wyzwalany alarm po zalaniu, czy z czujnika gazu. Wg mnie to jest realizowane bazując na regułach w Xiaomi Home.

Dodanie własnego dźwięku z apk Xiaomi home
image

@Bartek Conbee Ci widzi bramkę?

Dzięki wam za informacje, muszę tą moją bramkę zmusić jakoś do współpracy