XIAOMI Mi 2 LYWSD03MMC NUN4126GL + Mutli-Mode Gateway GW006

Cześć

Kupiłem czujniki temperatury i wilgotności XIAOMI Mi 2 LYWSD03MMC NUN4126GL (bluetooth only) i w żaden sposób nie potrafię ich sparować z Mutli-Mode Gateway GW006 (WiFi+Zigbee+Bluetooth - Tuya Smart).

czujnik bez problemu łączę z Xiaomi Home a Gateway z Tuya Smart, ale przy próbie dodania urządzenia (czujnika) w TuyaSmart do Gateway nie znajduje mi żadnych urządzeń ani BT ani Zigbee.

Czy te dwa urządzenia mogą wogóle ze sobą współpracować ?

LYWSD03MMC integrują się bezpośrednio z HA bez konieczności używania bramki, wystarczy dongle BT (>=4.0) wpięty do maszyny HA.

PS
Na wszelki wypadek przeniosłem twój wątek do Innych tematów, bo mam wrażenie, że nie mówisz wcale o HA.
Jeśli chcesz popytać o kompatybilność wypustów pod brandem Xiaomi miedzy sobą to wydaje mi się, że tamto forum będzie właściwsze

PPS

Zaraz zaraz, ale piszesz o bramce Tuya, a nie Xiaomi.
Podziękuj Chińczykom za pielęgnowanie sztucznej niekompatybilności.

Jakkolwiek większość urządzeń z tych wzajemnie niekompatybilnych systemów daje się integrować z HA.

Dziękuję za odzew i podpowiedź.

Napisałem do dystrybutora, zobaczymy co odpowie.

Czy możesz polecić jakiś mocny dongiel ? Mieszkam w domu jednorodzinnym, HA mam zainstalowane na NAS Synology na dole a czujniki również na górze

A co ma odpowiedzieć - bramka Tuya, to kupujesz osprzęt Tuya (najlepiej spod tego samego brandu, bo są przypadki, że rożne brandy mające “pod maską” technologię Tuya są ze sobą niekompatybilne - to jest kwestia wyłącznie licencyjna - zamawiając sprzęt pod własnym brandem można zamówić opcję niekompatybilności).

Chcesz Xiaomi, kupuj Xiaomi, ale też bierz pod uwagę, że nie wszystko z wszystkim jest kompatybilne.

W obu przypadkach niekompatybilności są sterowane przez działy marketingu i księgowości.

Pod Synology to polecam nie kupować dongla (ze słyszenia wiem o problemach z obsługą USB).

Ale jest inne rozwiązanie, a nawet kilka rożnych, chyba wszystkie wspomniane tam:

do poczytania również

Generalnie, aby wykorzystać protokół BTHome (lepszy od fabrycznego, jakkolwiek wtedy czujniki przestaną pracować z oficjalnym ekosystemem Xiaomi) potrzebujesz tego

oczywiście możesz też integrować na fabrycznym firmware (musisz wtedy znać tokeny)

Dziękuję. Zamówiłem na Ali tego GL.iNet GL-S10. Spróbuję się pobawić jak w instrukcji.

Może komuś się przyda konwerter bluetooth na zigbee.

Termometry Xiaomi łączą mi się z Tuya.

2 polubienia