Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 MJCTD02YL

Posiada ktoś urządzenie jak w temacie? Na stronie Yeelight - Home Assistant są niepokojące informacje :frowning:

Home Assistant Alerts created: 3/29/2021

Alert z marca tego roku, niepokojące informacje były wiadome od dawna, niestety takie posunięcia producentów się zdążają, trzeba takie ryzyko uwzględnić przy projekcie smart domu opartego na HA.

Bez przesady z tym ryzykiem, w końcu to lampka tylko :slight_smile: Przy okazji może ktoś poleci coś sprawdzonego, podobnego do tego modelu.

Tego typu alert nie jest niczym nowym :stuck_out_tongue: mam ten sam problem ze smart-plug’iem tp-link’a i po prostu nie aktualizuję firmware.

Jeśli pójdziesz w rozwiązanie Zigbee to generalnie ten pseudo-standard teoretycznie zapewnia brak takiego rodzaju posunięć, a że to jest teoretyczne, to wiem od 2015 roku :smiley: (ale też wiem co potrafią zdziałać masowe konsumenckie zwroty, tylko to nie działa przy zakupach w ChRL), natomiast w przypadku koordynatora napędzanego przez soft open-source taki problem nie wystąpi.

Tylko jak trafić model z softem, który jeszcze działał ? :slight_smile:

To kup coś konkurencji, która nie ma takich problemów (dlatego sugeruję standard Zigbee), kupując sprzęt od producenta, który ma klientów w d… sam napędzasz takie działania producentów.

Bardzo chętnie, jak tylko znajdę coś ciekawego, w normalnych pieniądzach :slight_smile:

OK, wiesz, że sam sobie strzelasz w kolano - na deweloperskim forum Yeelight możesz poprosić o whitelistowanie twojego konta (to jest wybitnie chora sytuacja i zamierzasz ją popierać - twój wybór)

Sama lampa jest nieco zerżnięta z Philipsa (wiem chore ceny :smiley: ), idź do Ikei - popatrz co mają - myślę, że można zorganizować coś zastępczego.

Grzebiesz w elektronicznym DIY? podobną lampę mam rozgrzebaną w trakcie budowy… ze słoika i garści elektroniki (ma bazować projekcie WLED a sprzętowo na ESP-01 i “diodach” WS2812B - te moduły mi zalegają szufladę lub ESP32 jeśli ogarnę sterowanie dotykowe), ta konstrukcja to “wczesna beta” elektronika póki co jest oddzielnie ale finalnie będzie wewnątrz trzpienia.

Poczekam na rozwój sytuacji, może sami się ogarną. Póki co mam smart plugi w klasycznych lampkach.
Kiedyś trochę grzebałem, ale to nie moja bajka :wink:
Projekt wygląda ciekawie, jak mnie będzie stać, to zamówię sztukę od Ciebie :wink:

Naprawdę w to wierzysz? Ta sytuacja trwa od ponad 2 lat, jedyne rozwiązanie to zbojkotowanie producenta/marki.

Nie no bez jaj, takie konstrukcje nie są na sprzedaż - to ma zasilanie 230V~ co zasadniczo wyklucza sprzedaż (choć w planie jest klasyczna podwójna izolacja nie gorsza niż w chińskich wypustach).
Trafiłem swoją drogą na problem natury technicznej - klosz trzeba zmatować (folia, którą użyłem to prowizorka).

Wiara tu nie ma nic do rzeczy. Zastanawiam się tylko po co producent robi takie zabiegi, skoro bez problemu można się whitelistować.

Zarejestruj się i spróbuj, pochwal się sukcesem.
To tak jak blokowanie bootloadeara w smartfonach - pozbywasz się jakiejkolwiek gwarancji w momencie zdjęcia blokady.

Jak to nie ma, skoro liczysz na coś co powinno było się stać 2 lata temu, de facto chodzi o “zamknięcie” systemu - typowo chińskie posunięcie (stosowane kiedyś również powszechnie w EU czy US).

Fajny projekt, może użyć tworzywa - dyfuzora z matrycy. Rozbity wyświetlacz można nabyć prawie bezkosztowo. Następny problem natury technicznej - jak formować te tworzywo?

Może coś takiego: POLUX, il mio - Sanico Electronics Polska Sp. z o.o.
Chociaż Twój projekt ma większą średnicę.

O, tu na wypasie 15 cm: Klosz 478150A w różnych wersjach - śr. 150 mm - Rury - SKLEP PIEŃSKIE SZKŁO

@Piotr_K @angler
Dzięki panowie za pomysły, ale nie doprecyzowałem, że te słoiki (swoją drogą to słoiki z Ikei :smiley: ) kupiłem specjalnie pod kątem tego projektu, tylko myślałem, że folia matująca się sprawdzi, ale to niestety nie jest to o czym marzyłem, muszę się rozejrzeć za prawdziwym szklarzem, który potrafi zmatowić szkło - kojarzę 2 rozwiązania - piaskowanie i trawienie kwasem bodajże ortofosforowym, ale w okolicy nikt się nie chciał podjąć albo słyszałem jakieś chore kwoty.

Pewnie jakbym pogrzebał po szpargałach to bym znalazł jakiegoś laptopa ze zbitą matrycą lub nawet sprawną bez realnego zastosowania, więc można rozebrać.

A ja bym kupił chyba używaną i dał jej drugie życie…
https://allegro.pl/uzytkownik/komp2006/lampy-lampy-stolowe-259811?order=p

P.S. Sprawdzony sprzedawca - można zwracać ze Smart bezpłatnie.

W sumie bardzo dobry pomysł, większość problemów technicznym jest rozwiązanych, trzeba tylko “podmienić” środek.

Ja już jednej dałem drugie życie:

Wyjąłem pasek zwykłych diod, dałem adresowalne, do tego dorzuciłem NodeMCU z wgranym WLED. Zamówiłem przycięty na długość pasek pleksi, jako osłona. W planie mam jeszcze podmienić przewód na jakiś ładniejszy, w oplocie. Bawiłbym się tak dalej, fajne te klosze na aukcjach, jednak zaczynam się już odbijać od ściany - brakuje mi gniazd, wszystkie pozajmowane.

2 polubienia

Lampa zakupiona. Działa lokalnie, poniżej wygrzebana metoda z forum Yeelight

Oczywiście nie popieram metody działania Xiaomi, ale lampa mi się bardzo spodobała i tylko dlatego się na nią zdecydowałem.

Odkopuję temat. Dostałem te lampki, co poradzić, trzeba zintegrować :wink:
Ktoś wie, jak w node red włączyć lampkę tak, żeby wymusić biały kolor o zadanej temperaturze? Property “kelvin” nie jest akceptowane. Przy rgb_color czy hs_color odpala się tryb rgb, a różnica w jasności pomiędzy rgb a white jest znaczna.