Yi 1080p home camera, zmiana softu

Witam. Posiadam kamerę yi 1080p które obecnie jest podłączona z google home i pokazuje mi obraz na nest hub. Chciałbym wgrać oprogramowanie na kamerę w celu połączenia się z home assistant (yi-hack-MStar). Czy po zmianie softu, nadal będę mógł korzystać z kamery przez nest home?

Nie wiem jak inni ale ja nie mam doświadczenia z tą kamerą więc ciężko mi wyrokować. Musisz poczytać o tym oprogramowaniu i zobaczyć czy na liście funkcjonalności jest wsparcie dla nest home. Druga sprawa to zastanów się czy potrzebujesz nest home gdy będziesz miał HA.

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :slight_smile:

Ostatnio zakupiłem te kamerki przez Ali z Hiszpanii. Zadziałało flashowanie softem GitHub - roleoroleo/yi-hack-Allwinner: Custom firmware for Yi 1080p camera based on Allwinner platform
Inne haki z Githuba nie zadziałały.
Po zmianie softu działa i z HA, i z fabryczną aplikacją, więc pewnie z nest hub nic się nie zmieni.

2 polubienia

Świetnie. dzięki za informacje bo sam się rozglądam za kamerami dla siebie to i na to popatrzę.

Dzięki wielkie za informacje.

Wyszły po cca 60 zł. Chodzą bez najmniejszych problemów i obraz b. dobry.

Dzięki popatrzę na to.

A czy udało się komuś nagrywać filmy na zewnętrznym FTP? oczywiście po zmianie na yi-hack-Allwinner wchodze do zakładki Motion Events wpisuje dane FTPa i nic się nie zapisuje, tylko na karcie SD

hej, czy używając Home assistant da radę nagrywać strumień z tej kamerki, czyli configi:
stream:
camera: