Your installation is unhealthy

Koledzy, pomocy…
Sytuacja przedstawia się następująco:

Nie mogę zaktualizować HA, ani większości addonów. Kliknięcie w “Learn more” przenosi mnie do porady ha supervisor update ale jedynym efektem jest komunikat Error: Update of Supervisor failed:

W logach pojawia się:

21-06-13 14:10:59 ERROR (SyncWorker_2) [supervisor.docker.interface] Can't install homeassistant/amd64-hassio-supervisor:2021.06.0 -> 500 Server Error for http+docker://localhost/v1.40/images/create?tag=2021.06.0&fromImage=homeassistant%2Famd64-hassio-supervisor: Internal Server Error ("Get https://registry-1.docker.io/v2/: dial tcp: lookup registry-1.docker.io on [::1]:53: read udp [::1]:57930->[::1]:53: read: connection refused").
21-06-13 14:10:59 ERROR (MainThread) [supervisor.supervisor] Update of Supervisor failed:

Nie wiem już co mam zrobić, generalnie słaby jestem w te linuxy :confused:

Generalnie masz nie wspieraną już instalację. Pewnie na ubuntu.
Możesz “obejść” ten komunikat, na ubuntu przez shh odpal poniższe komendy:

sudo service hassio-apparmor restart && sudo service hassio-supervisor restart

odczekaj chwilkę i jak komunikat o “niezdrowej” instalacji zniknie zrób aktualizację.
Przy czym jest to, jak pisałem obejście problemu który pewnie przy następnej aktualizacji Ci się pojawi.
Najlepiej przejdź na wspieraną instalację - tutaj masz wszystkie możliwości.

Niestety nie działa, instalacja pozostaje cały czas w stanie “unhealthy”. Czy przejście na wspieraną instalację wiąże się z instalowaniem wszystkiego od początku? Nie wiem, czy jestem na to gotów. I czy będę kiedykolwiek :wink:

Robisz backup istniejącej instalacji i następnie przywracasz go na “świeżej” instalacji. W większości przypadków wszystko rusza, pozostaje kosmetyka.

Ja bym jednak zrobił dodatkowo pełny backup obecnego systemu (choćby obraz dysku w clonezilla) lub po prostu świeży system postawił na innym nośniku.
HAOS 6.0 powinien dać się bezproblemowo zainstalować “natywnie” na tym sprzęcie (ale to się wiąże z całkowitym skasowaniem dysku, więc snapshoty i backupy trzeba mieć na osobnym nośniku).

No cóż, chyba będę musiał przygotować odpowiedni “dar” dla jakiegoś kolegi, który z linuxem jest za pan brat, bo obecna konfiguracja dała mi mocno w kość :slight_smile: Spędziłem sporo czasu, zanim udało mi się ustawić statyczny IP, skonfigurować dongla BLE itd.