Załączanie bojlera o danej godzinie

Chciałbym sterować załączaniem bojlera w drugiej taryfie. Druga taryfa jest w godzinach od 13-15 oraz od 22-6 w dni powszednie natomiast weekend zaczyna się w piątek o 22 i kończy się w poniedziałek o 6. Dodatkowo mam pomiar temperatury. Chciałbym aby bojler załączał się w drugie taryfie ale tylko jeżeli temp wody spadnie poniżej 41 stopni, a wyłączał się gdy temp wzrośnie powyżej 45 stopni.

Chcieć to móc - nie napisałeś czego chcesz użyć?
Jaki sprzęt w jakim oprogramowaniu?

Mam wszystko zbudowane działa to na Wemosie, mam przekaźnik który załącza stycznik przez który jest zasilana grzałka. Ponadto wemos mierzy temp. Soft to supla która jest połączona z HA. Ręczne załącz\wyłącz działa teraz zostało automat według wyżej napisanego schematu. Brakuje mi noda typu time który będzie “puszczał” sygnał od poniedziałku do piątku w godzinach 13-15 i 22-5.

Osobiście wgrał bym do ESP np Tasmota i użył tego oprogramowania aby wszystko działało lokalnie na samym Wemos. Bez pośredników w postaci Supla, NR, HA. W Tasmota masz harmonogramy, sterowNie w zależności od temperatury robisz za pomocą reguły. Jest chyba nawet dedykowana gotowa kompilacja pod termostat.

Zobacz dodatek harmonogram + - platform: workday country: PL
do tego dodaj to co jest w tym wątku
Cena energii elektrycznej Tauron G12W - Home Assistant / Szybkie porady - ArturHome
powinieneś wszystko poskładać z encją power_tauron_g12w_current_tariff

Harmonogram można włączać/wyłączać na automatyzacji co da Ci sterowanie temeraturą.

I pewnie jeszcze kilka innych rozwiązań tego problemy można by znaleźć.