Zapamiętanie konfiguracji profilu użytkownika

Z konta administratora “edytuj dashboard” no i tam jest pytanie czy chcesz przejąć kontrolę (tego nie pamiętałem o co jest pytanie, ale mam testową instalację), następnie wklejam kod yaml już wcześniej przygotowanego dashboardu (niedomyślnego, ale takiego jaki chciałbym mieć ten domyślny).

Jakie problemy? - na 100% można ustawić bezproblemowo domyślny (bo on jest domyślny :stuck_out_tongue: ), ale mój projekt panelu ściennego w oparciu o lovelace utknął dawno w martwym punkcie, (jakkolwiek myślę, że to nie do sensownego ogarnięcia bez wykorzystania komponentów niestandardowych) swoją drogą nie podjąłem jeszcze decyzji czy nie oprzeć się na jakimś innym rozwiązaniu np. z tym eksperymentowałem biorąc pod uwagę wykorzystanie starszego Kindle
https://appdaemon.readthedocs.io/en/latest/DASHBOARD_CREATION.html
uprzedzając kolejne pytania - przeglądarka w Kindle to jednak nie jest dobry pomysł :stuck_out_tongue: ale ten projekt można użyć w zasadzie w dowolnej przeglądarce.

Kolejna kwestia (wracając do lovelace)- zabezpieczenie przed załadowaniem czegoś innego zapewnia np. Fully Kiosk Browser (jest dla niego odpowiednia integracja) są też niestandardowe integracje umożliwiające pozbycie się w całości panelu bocznego czy paska tytułowego, ale mocno odjeżdżamy od tematu, a na forum widziałem gdzieś opisy rozwiązań pod panel ścienny.

W takim razie będę szedł ta drogą, nie odjeżdżamy od tematu, likwidację bocznego panelu też biorę pod uwagę
Dziękuję Wam za zaangażowanie.

Kiosk mode (jest też w HACS jako rozszerzenie lovelace)

Natomiast inne rozszerzenie przydatne przy przygotowaniu panelu to integracja browser_mod (również w HACS) przez której możliwości się jak na razie nie przekopałem do końca

Generalnie alternatywnych rozwiązań do lovelace w zastosowaniu jako panel ścienny widziałem już parę, ale życie jest za krótkie, by próbować każdego (to tak w kwestii tego, które podlinkowałem wyżej).

Jakoś nie mogę tego przełknąć masa plików konfiguracyjnych .

Owszem zbudowanie na tej bazie dashboardu jest mocno upierdliwe, ale jest to rozwiązanie idealne pod ultra słabe urządzenie do jego wyświetlania (no i ta “kwadratowość” umożliwia przygotowanie pod konkretną rozdzielczość wyświetlacza).- lovelace (o ile dobrze rozumiem ten mechanizm) do renderowania używa moc obliczeniową sprzętu z przeglądarką, tu widoki są kompilowane na maszynie z HA.

Projekt oparty na Kindle upadł z kilku powodów - nie ogarnąłem kwestii jakiegoś sprytnego ładowania, by było zawsze zasilanie (a po rozładowaniu trzeba ręcznie odpalić przeglądarkę itd.), ekran szaro-szary jest mało czytelny (choć nie jest tragicznie, to jednak prawdziwe kolorki są w takiej konstrukcji bardzo ważne), ale właśnie przede wszystkim było to zbyt czasochłonne.