Zapamiętanie konfiguracji profilu użytkownika

Cześć, pomóżcie nie mogę sobie poradzić a sprawa jest banalna.
Otóż chciałem zmienić motyw na ciemny i przestawić tam jeszcze kilka opcji ale nigdzie w menu Profil nie widzę przycisku " zapisz". Po każdym przelogowaniu ustawienia wracają do poprzednich.

Nie mam już pomysłu.

Pozdrawiam, Marcin.

Te ustawienia moim zdaniem (nie wiem jak to realnie jest rozwiązane, ale generowane są automatycznie tokeny dostępu do danej przeglądarki) przynajmniej częściowo są zapamiętywane w ciasteczkach przeglądarki lub jej cache?, z drugiej strony zawartość cache przeglądarki może mieć wpływ na problemy z wyświetlaniem lovelace, więc zawsze zalecane jest usunięcie cache w przypadku problemów z lovelace.

Instalowałeś jakieś dodatki radykalnie ingerujące w wyświetlanie lovelace?
(nie mam tu na myśli custom’owych kart czy motywów)

Ewentualnie użyj przeglądarki bez blokerów skryptów i reklam (abo dodaj HA do wyjątków).

W menu profile nie ma opcji zapisz, zmieniając motyw wybierasz go z listy i sam się aktywuje. Czy na pewno masz inne motywy?

Poprawione, sory :slight_smile:

Nie instalowałem żadnych dodatków.

Próbowałem, nadal to samo.

Nie instalowałem dodatkowych motywów, wybieram między jasnym a ciemnym tymi standardowymi w lovelace.

Mało tego to oprócz tego że nie zapisuje motywu (jasny, ciemny) to nie zapisuje żadnych ustawień, usunąłem z lewego menu dashbord niektóre aplikacje a on po ponownym zalogowaniu znów je pokazuje. Dodałem dodatkowy dashbord i przypisuje go do użytkownika jako podstawowy a po przelogowaniu znów mam inny niż ten ustawiony.
Ogólnie niczego nie pamięta, wyklikuje mu że ma ukrywać pasek boczny a jest pokazywany.

Screen po zmianach:

Po ponownym zalogowaniu:


Możecie to sprawdzić u siebie.

U nas działa. zaraz, zaraz, ja się nigdy nie wylogowuję :smiley:

Skoro zapamiętałeś w przeglądarce sesję logowania (przy pierwszym logowaniu pyta czy zapamiętać) to powinno działać.

Jedyne co mi jeszcze przyszło do głowy - nie masz czasem instalacji na jakimś SBC na karcie TF? (zupełnie absurdalne zachowanie HA przy czym brak zapamiętywania ustawień może się tak manifestować, gdy są problemy z zapisem na nośniku).

Lub też jakiś problem z uprawnieniami do plików konfiguracyjnych.

Wspomniałeś: “po ponownym logowaniu”. Czy za każdym razem wychodząc z HA wylogowujesz się z HA?

1 polubienie

RPI 4/8gb karta microsd XCU1.

Tak, dla mnie to nic dziwnego, robię tak dlatego że potrzebuje skonfigurować LCD na ścianie, mam dodanego użytkownika “salon” i chciałem ogólnie udostępnić tylko wybrane aplikacje i karty z uprawnieniami usera, dlatego przełączam się między adminem a userem aby to ustawić i jest właśnie lipa.

Wydaje mi się że to nie powinno stanowić problemu dla takiego systemu.

Mały update - nowe logowanie = nowa sesja, a wtedy wygląd wraca do domyślnego, nie wiem czy kiedyś było inaczej, bo się nie wylogowuję.

Jeśli potrzebujesz inny dashboard dla dodatkowego użytkownika to go po prostu dodaj jako kolejny dashboard i ustaw jako domyślny dla tego urządzenia.

Tak robię, dodałem dashbord i ustawiłem go jako domyślny,ale po zalogowaniu jest zmieniany na “default”, pokazałem to w screenach.

Ale to się konfiguruje w konfiguracja->dashboardy

i potwierdzam twój problem - w nowej sesji po wylogowaniu przywracany jest dashboard domyślny

Dobrze, ale nie ustawię tego jeżeli nie mam uprawnień admina w koncie tego użytkownika bo on jest userem, i koło się zamyka.

Obsługa użytkowników jest wybitnie skopana od kiedy pamiętam.

Ale problemem jest wylogowywanie, bo tracisz sesje więc wraca do ustawień “fabrycznych” początkowych.

Nie do końca się z tym zgadzam, powiedzmy że jestem w stanie się “nie wylogowywać” z panelu LCD czyli użytkownika " salon". Napiszcie mi proszę w jaki sposób mam:

  • usunąć wybrane aplikacje z menu po lewej
  • ustawić parametry typu: motyw i inne poniżej przełączniki
  • ustawić domyślny dashbord na tym urządzeniu
  • usunąć pozycje “konfiguracja” z lewego menu
  • i … odebrać sobie uprawnienia administratora.
    jeżeli da się to zrobić nie będę się wylogowywał z panelu :slight_smile:

U mnie są jeszcze 3 kropeczki po prawej stronie ledwo widoczne w Dashboardy


po kliknięciu dodatkowe menu

Musisz (tzn. może nie musisz, ale przynajmniej cześć z twoich problemów tak obszedłem) edytować dashboard domyślny - ten, który pozornie nie daje się edytować.

Potwierdzam po wylogowaniu znika ustawiony motyw
Ustawienie motywu input_text i automatyzacja “Nie testowałem”

input_text:
  default_theme:
    name: Default Theme

automation:
  - alias: 'Sync theme'
    trigger:
      - platform: homeassistant
        event: start
      - platform: state
        entity_id: input_text.default_theme
    action:
      service: frontend.set_theme
      data_template:
        name: '{{ states("input_text.default_theme") }}'

Jak go edytować ? Jakie problemy obszedłeś?

U mnie też są i tam ustawiam jako domyślny dla użytkownika.