Zawór wody ZigBee

Mam gorącą prośbę kupiłem zawór zigbee i wyłącza się po 600 s

Czy ktoś wie jak to można zrestartować do ustawień fabrycznych ?
podpięty jest z ha poprzez Sonoff Zigbee 3.0 USB Dongle Plus

Dzięki za podpowiedzi :slight_smile:

:thinking: proszę zastanów sie troszeczkę - mam na podstawie powyższego zdjęcia przeszukać cały internet żeby dowiedzieć sie co to za model zaworu a później zapoznać się z jego dokumentacją aby spróbować Ci pomóc? Nie sądzisz, że to totalna strata czasu? Skoro go kupiłeś to podziel się szczegółowymi informacjami na jego temat a nie tylko zdjęciem, napewno “coś” jest w opakowaniu, na opakowaniu a nie tylko sam zawór.

1 polubienie

https://allegro.pl/oferta/zawor-nawadnianie-ogrodu-tuya-zigbee-pomiar-wody-10858313595?snapshot=MjAyMi0wNy0yNVQyMDoxOToxOC4zMjJaO2J1eWVyO2E5OGI0ZTMxYTI5OTk5MTdmOGVjMGQyMWVjNTI5ZjFhN2IwYmI0MGJiYjNlYTU5NGM2ZWFlMjJkYWNlMjcwYTA%3D
Szukałem informacji i dokumentacji lecz to tylko “tuya”
brak jakichkolwiek informacji co do restartu 1 przycisk do parowania z zigbee
Nic poza tym, a pytam się nie po to Abyś szukał za mnie informacji tylko może któryś Kolegów ma taki badziew !.
Link do produktu: Zawór Nawadnianie Ogrodu Tuya Zigbee z pomiarem zużycia wody

Dzięki

A co używasz do obsługi Zigbee: Z2M czy ZHA? Udało się sparować urządzenie z koordynatorem Zigbee?

Paruję go na 2 różnych HA
poprzez Z2M i na 2 HA ZHA. 10 minut i stop
uruchomienie manualne przyciskiem przy usuniętych z HA również 10 minut

Tego typu urządzenia mają zawsze auto wyłączanie, jest to zabezpieczanie.
Czyli trzeba wysłać na zawór komendę z podanym czasem jaki ma być uruchomione.
To jest powód dla czego Ci się wyłącza.

  1. opcja robisz automatyzacje która co 10 min ponownie otwiera zawór
  2. opcja dodajesz niestandardowe urządzenie zgodnie ze stroną z2m i szukasz na forach jaką komendą zmienisz czas na zaworze.
  3. opcja, wchodzisz w oficjalną aplikację/bramke jak kazał producent i zmieniasz czas, u mnie jak zmienię to zostaje tak ustawione do czasu ponownego nadpisania czasu.

Na stronie inegracji Z2M jest informacja iż można regulować czas otwarcia zaworu poprzez timer w zakresie 0 do 240 minut:

@MariuszT dzięki za konkretne informacje techniczne bo to “tygrysy lubią najbardziej”.

@bartik22 dzięki za cenne informacje praktyczne.

Nie trzeba mieć “takiego badziewia” żeby rozwiązywać problemy z nim związane :wink:, trzeba mieć dostęp do dokumentacji albo doświadczenia z podobnymi urządzeniami.

Dziękuję Wszystkim :slight_smile: będę próbował

Dzięki Wszystkim za uwagi. Udało się poprawnie dodać do Z2M,
W NR zrobiłem auto zmianę na konkretny czas


A później to już z górki
dostępne sensory dla tego zaworu

w Z2M

Niestety jakoś nie mogę nigdzie doczytać wartości ostatniego podlewania.
Będę porównywał z wodomierzem, ale wydaj mi się że to są galony nie L

Wadą zaworu jest dosyć znaczące obniżenie ciśnienia, u mnie dławi około 1,2 bar-a,

Generalnie zawór fajny dobry zasięg Zigbee.
Pozdrowienia dla Wszystkich :slight_smile: Jeszcze raz dzięki

Ani litry ani galony zużycie wody nie ma sie ni jak do licznika wodomierza.U mnie niestety tak jest :neutral_face: