ZeroTier - brak dostępu do HA

Używam tunelu od Clodflare z własną domeną, którą możesz u sprawdzonego dostawcy mieć za ok. 15zł na rok. Działa to wyśmienicie.
Możesz potestować na darmowej domenie dodatku do HA od AI-SPEAKER:

W moim przypadku zastosowałem dedykowany kontener z tunelem CF i wykorzystuje go do różnych celów dostępu zdalnego, nie tylko samo HA. Dzięki możliwości używania nazw subdomen jest bardzo funkcjonalnie. Do tego usługi Zero Trust w CF dają wiele możliwości kontroli ruchu sieciowego.

Dziękuję serdecznie angler! AIS Cloudfare rozwiązał problem w 100%. Wszystko chodzi szybko i niezawodne mimo braku zewnętrznego IP. Może kiedyś pobawię się z własną domeną jak znajdę czas, ale na razie to rozwiązanie mi wystarczy.

Dziękuję również pozostałym osobom!

Pozdrawiam

Dla AIS-cloudflared (który jest stosunkowo bardzo zawodny na łączach GSM, to w sumie nie jest kwestia cloudflared, tylko samego faktu jak zawodnie działają łącza GSM oraz jak działa Supervisor od jakiegoś czasu - chodzi o zabijanie procesu niesprawnego kontenera) musisz mieć działający backup w postaci choćby zerotiera lub tailscale.
No chyba, że nie chodzi o zdalny dostęp, to wtedy nie ma to znaczenia (jeśli możesz zawsze uruchomić sobie tunel będąc połączony lokalnie).

Wspominam to dzięki wieloletniemu doświadczeniu z instalacjami na łączach GSM (światłowodu dorobiłem się niecały rok temu, po około 15 latach życia wyłącznie z dostępami GSM) a nadal opiekuję się jedną instalacją zdalną na GSM i tam AIS-cloudlared jest skutecznie zabijany średnio raz na 2 miesiące (i watchdog nie pomaga).

Dzięki za przydatne informacje.
Jestem świadomy wad GSM. Światłowód mam zakopany w ulicy obok nowo wybudowanego domu jednak nikt go nie obsługuje i pomimo prób zachęcenia to nikt nie chce się pod niego przyczepić. Liczę, że w przyszłości się to zmieni, na razie muszę się przemęczyć na GSM.