Zerowanie pomiarów

Witam wszystkich mam do was takie dwa pytania.

Jak wyzerować wartości pomiarów w gniazdkach w HA, bo wyzerowanie w Tuya nic nie dało, w sensie w Tuya jest czysto a HA parametry pozostały.
pomiar

A po drugie mam to prawie z każdym urządzeniem podłączonym do HA w dziennik jak sprawdzam aktywność to mam to w kółko. Jak to naprawić bo przez to tez rozrzedzają mi się pomiary.

Dodam jeszcze ze wszystkie urządzenia mam dodane do Tuya, a w HA połowa jest na LocalTuya.

Za wszelką pomoc dziękuje.

to prawie z każdym urządzeniem podłączonym do HA” - to zależy od integracji HA z tym urządzeniem, jest kilka wariantów, warto poczytać Classifying the Internet of Things - Home Assistant i sprawdzić swoje integracje. Dla integracji Tuya - Home Assistant wszystko realizowane jest przez chmurę - “Cloud Push”:

image

więc potencjalne problemy z dostępnością encji w HA mogą wynikać z problemów z połączeniem do chmury na co wpływ ma także połączenie urządzeń do Twojej sieci Wi-Fi, za którą Ty odpowiadasz :wink:, może zacznij od analizy tej kwestii.

Uprzedzę @szopen’a: “TuYa to zło”, zgadzam się z tym i popieram, nie mam żadnych integracji związanych TuYa :grin:.

1 polubienie

A jak się pozbyć w takim razie Tuyi i działać tylko lokalnie bo w LocalTuya integration mam tylko 9 urządzeń, a w Tuya mam 22 urządzenia i idą następne 5 z ali…
Też chciałem wszystko zrobić lokalnie tylko na serwerze HA, ale nie wiem jak to obejść.

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać…
Nie kupować sprzętu Tuya?

1 polubienie

W takim razie jakie inteligentne gniazdka kupować? A może da się te jakoś przerobić np wgrać jakiś inny soft do nich czy coś.

Pewnie się da, tu masz jeden z przykładów takich alternatywnych projektów
https://docs.libretiny.eu/docs/projects/esphome/
gdybyś miał stary sprzęt Tuya oparty jeszcze na MCU Espressif’a to byłoby trochę łatwiej

Nie wiem, są producenci, którzy nie wymuszają na użytkownikach korzystania z chmury - przykładem niech będzie Shelly bo Zamel w linii Supla chyba jeszcze nie wpadł na pomysł wypuszczenia takiego produktu jak smart-plug (albo po prostu uznał, że nie ma co walczyć z konkurencją z ChRL, bo to się nie sprzeda).


W ogóle grubo zeszliśmy z zasadniczego tematu, w każdym razie jak poszukasz po forum to znajdziesz obejście swojego problemu z 1 posta (takie zachowanie jest normalne a wręcz celowe dla sensorów total_increasing )

Nie mam takiego gniazdka które zlicza kWh i ta wartość jest dostępna w HA.
Ale jeśli nie można wyzerować z poziomu HA to można w Tuya wyzerować i odłączyć gniazdo a następnie dodać ponownie.
Jeśli wróci wartość to będę zszokowany :grinning: