Zigbee CC2531 i CC2652

Zamówiłem dongla CC2652, niestety sprzedający źle wysłał i dostałem CC2531, czy jak pododaje urządzenia zrobię jakieś automatyzacje na cc2531, później zmieniam sprzęt na cc2652 cos musze w automatyzacjach i sparowanych urządzeniach robić?

Jeśli chodzi o zmianę dongla to różnie bywa ale nawet jeśli będziesz musiał parować jeszcze raz to jeśli zachowasz to samo nazewnictwo urządzeń nic Ci się w automatyzacjach nie zmieni

1 polubienie

Przechodziłem z 2531 na 2652, sparowane urządzenia automatycznie połączyły się z nowym koordynatorem

1 polubienie

Takie coś jest możliwe tylko w jednym przypadku: na obu donglach musiała być ta sama wersja firmware Zigbee czyli wersja 1.2 (wtedy trochę marnujesz CC2652 bo bez problemu obsługuje Zigbee 3.x) albo wersja 3.x (ale nie podejrzewam że miałeś na CC2531 wgraną taką wersję bo to trochę za dużo jak na te maleństwo :wink:).

Wszystkie szczegóły wraz z kombinacjami dotyczące sparowanych urządzeń dobrze opisane są w dokumentacji FAQ | Zigbee2MQTT. Może Cię czekać co najwyżej ponowne sparowanie urządzeń, jeżeli zachowasz takie same nazwy urządzeń to w HA nic nie będzie trzeba zmieniać.