Zigbee dongle-e Sonoff przenoszenie urządzeń z CC2531

Witam,
pytanie jak w temacie, Jak wiadomo to urządzenie ma inny chip niż wersja “P”, o której są informacje na forum. Chciałbym urządzenia przenieść lub podmienić dongla. Dodatek Zigbee2MQTT
Dzięki

Nie do końca rozumiem pytanie: “Zigbee dongle-e Sonoff przenoszenie urządzeń z CC2531”, z formalnego punktu widzenia to nie jest w ogóle pytanie, ale jeśli pytasz czy to wykonalne, to odpowiadam:
Tak, przenoszenie urządzeń z jednego koordynatora na dowolny inny zawsze jest możliwe - robi się to przez ponowne parowanie z nowym koordynatorem (i ponowną konfigurację wszystkiego, być może najzdrowiej zainstalować 2 instancje Z2M aby to w miarę wygodnie ogarnąć).

Jeśli pytasz czy jest to możliwe w sposób “bezbolesny”, to odpowiedź w większości przypadków brzmi: NIE


Co to znaczy “wersja P” - CC2531P? (no taki raczej nie istnieje), a może CC1352P, albo CC2652P- może warto na technicznym forum walić “kawę na ławę” bez żadnych podtekstów, których mamy się domyślać - podajesz konkretne modele i cześć.

Tu chyba tym konkretnym modelem jest ZBDongle-P

Dopiero po zajrzeniu pod powyższy link pojąłem co możesz mieć na myśli (a wystarczyło prawidłowo podać model) tu się może coś kleić - ZBDongle-P jest tym przeciwieństwem do ZBDongle-E?

Więc może raczej masz na myśli ZBDongle-E?

No więc patrz wyżej - na 99% ponowne parowanie.

Autorzy obu projektów Zigbee2MQTT oraz natywnej w HA integracji ZHA (opierającej się na zigpy) pracują intensywnie nad przenośnością backupów między różnymi protokołami komunikacji z koordynatorami, ale prawdopodobnie to wciąż jest jeszcze za wczesna faza i to może nie działać i pewnie nie będzie.

ALE to nie wszystko
Oba dongle iTead’a (właściciela marki Sonoff) to Zigbee3, a tymczasem CC2531 na jakieś 99% masz na firmware Zigbee1.2 więc już marszu zapominasz o przeniesieniu backupu.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Czy w takim razie jest możliwość uruchomienia obu koordynatorów, żeby powoli przenosić kolejne urządzenia?

Tak, podlinkowałem to nawet.

Dzięki, czytałem w telefonie i przeoczyłem, stare oczy :slight_smile: