Zigbee - głowice termostatyczne Avatto ME167

Hej!
Mam w domu 4 głowice termostatyczne, które w Zigbee2Mqtt indentyfikują się jako: Avatto ME167 (model zigbee TS0601).
Dwie z nich działają bez żadnego problemu, w 100% reagując na polecenia. Kolejne dwie działają na przemian - albo jedna jest ok, albo druga - praktycznie nie zdarza się, żeby obie prawidłowo działały w tym samym czasie, przy czym w Zigbee2Mqtt obie świecą jako “online”, na obu wyświetla się też ikona połączenia.
Dodałem repeatery w pomieszczeniach, inne urządzenia podłączone do repeaterów działają prawidłowo.
Przesunąłem w czasie wysyłanie komend do nich, żeby wykluczyć, że coś się “nakłada”… Nic nie pomaga - przez 95% czasu działają na zmianę - 5% - obie na raz :slight_smile:
Gdyby problem był z jedną z tych głowic, wymieniłbym ją na nową, ale problem polega na tym, że zawsze jedna z nich działa prawidłowo :slight_smile:

Próbowałeś sparować jeszcze raz?
Nazwa encji jest inna?
W logach jakieś problemy związane z głowicami?

W sensie wyciąć całkiem z z2m i dodać jeszcze raz? Tego rozwiązania faktycznie nie próbowałem.
W logach czysto, wszystkie urządzenia cały czas są online.

Edit:

Ponownie sparowanie nie przyniosło rezultatu, ale jak na razie zadziałało podanie komend “on” / “off” przy zmianach temperatury.

Edit:

Problem rozwiązałem częściowo, angażując wewnętrzny harmonogram głowicy. Teraz temperatury i godziny załączenia są ustawione w harmonogramie, pozostałe funkcje przez z2m.