Zigbee ZHA + Sonoff ZB-GW03 V1.4

Czy komuś udało się uruchomić tę integrację?
Tasmota 13.2.0
EZSP v.6.7.10.0
W konsoli otrzymuję komunikat: TCP: Got connection from a w HA Nie można nawiązać połączenia.

Mamy sobie sami poszukać tej integracji w internecie? Mamy tracić czas na to o Ty masz pod nosem? Proszę ułatw pomoc innym :slightly_smiling_face:, im wiecej informacji przekażesz tym lepiej.

1 polubienie

Przy konfiguracji integracji ZHA otrzymuję komunikat: Nie można nawiązać połączenia.
Konfiguracja po stronie ZHA: socket://192.168.20.239:8888; 115200
W konsoli tasmoty zgłasza się ZHA: TCP: Got connection from 192.168.20.94
konfiguracja Tasmoty: {“NAME”:“ZB-GW03-V1.4”,“GPIO”:[0,5472,3552,5504,3584,0,0,0,5793,5792,320,544,5536,0,5600,0,0,0,0,5568,0,0,0,0,0,0,0,0,608,640,32,0,0,0,0,0],“FLAG”:0,“BASE”:1}
TCP server na porcie 8888 działa.

Chyba nie zrozumiałeś więc powtórzę pytanie za kolegą @macek.

Jaką integrację?

ZHA- Zigbee Home Automation

No tą, to chyba każdemu, kto próbował się udało, ale Ty chyba masz problem z czymś innym - jakąś nietypową konstrukcją DIY…
Czemu tak “żydzisz” informacji?
Nie da się pomóc nikomu, kto wali jakimiś półsłówkami, no chyba, że liczysz na to, że spotkasz tu kogoś z identycznym sprzętem i będzie on należał do tej nielicznej grupy, która ma ochotę pomagać innym…

Linki, linki i jeszcze raz linki: repo projektu, schemat, fw itd.

straciłem (niepotrzebnie bo na pewno lepiej wiesz co masz w ręce) trochę czasu i mam to

a stamtąd klikając w linki
https://thehelpfulidiot.com/a-wired-sonoff-zigbee-alternative
zmodyfikowałem tytuł wątku, może jednak dodasz coś od siebie??

No dobra kolejne pytanie skompilowałeś sobie własne firmware Tasmota dla tego wynalazku, czy wykorzystujesz czyjegoś builda?

Po raz kolejny OP daje minimum z minim przy zakładaniu nowego tematu. Wszystkiego trzeba szukać aby cokolwiek połączyć ze sobą Miałem nic nie pisać dopóki autor nie poda więcej szczegółów ale ciekawość zwyciężyła. Co to za koordynator? I chyba trochę przypadkowo odkryłem rozwiązanie problemu w komentarzu do chyba tego urządzenia na Ali:

Dziękuję połączyłem się! Nie wkurzajcie się na małą ilość informacji ponieważ po prostu nie wiedziałem co może być pomocne, gdybym nie liczył na Waszą pomoc to bym tutaj nie pisał.
Błędnie oznaczałem RX i TX pomógł wpis od Cezary.k. Robiłem wg strony: Tasmotized eWelink Zigbee bridge ZB-GW03 connection problem / Port 8888 not opening up - Zigbee - Home Assistant Community użytkownika “Janiporo” ale tam jest widać błąd.

Szkoda, że ten link nie padł w pierwszym poście w tylko ostatnim.