Zigbee2MQTT - binding

Zainteresowała mnie ta opcja. Niestety u mnie nie działa. Czy to powinno polegać na tym że robię w opcjach bind od np włącznika światła do danej żarówki? Z czego może wynikać ze de facto nie działa na niczym i wysyła, nothing to bind,?

Binding to bezpośrednie “sparowanie” że sobą urządzeń Zigbee, urządzenia komunikują się ze sobą bez udziału koordynatora. Napewno takie coś działa w urządzeniach Ikea, można połączyć ze sobą piloty i żarówki bez udziału bramki.

Czyli po prostu to kwestia tego że zakres zastosowania jest niewielki. Bo wiem że akurat ten przykład jest podawany.

2 polubienia

Udało mi się powiązać pilot Awox ,w moim przypadku należało dla żarówek utworzyć grupę o ID 32776 i wtedy działa z żarówkami awox ,jak też z LEDvance (w tym drugim przypadku nie wszystkie funkcje pilota)

Ale jak zwykle jakieś jest… ,posiadam drugi pilot Awox i chciałbym aby on kontrolował inny zestaw żarówek i niestety jak powiąże jeden pilot to i tak ten drugi też steruje tym zestawem żarówek . Jak domniemań chodzi to że action_group":32776 jest taka sama ,czyli musiałbym jakoś ja zmienić ale jak ?

**Bezpośrednie wiązanie pilotów z żarówkami nie działa ,jak też inne ID grupy też nie **