Zigbee2mqtt, conbee II aktualizacja firmware

Witam serdecznie,
Mam pytanie odnośnie aktualizacji firmware Conbee II podpiętego do Z2M.
Jak to jest, czy można bez problemu wgrać nowe oprogramowanie do Conbee i wszystko będzie działać, czy trzeba będzie parować na nowo urządzenia?
W dokumentacji Z2M jest napisane coś takiego: “You don’t need to re-pair your devices when: Updating the coordinator firmware”(link).
Natomiast w innym miejscu jest napisane, że do działania jest wymagana odpowiednia wersja firmware oraz że: “Note that if you have already paired the device you will need to repair it after upgrading your adapter firmware” (link)
To jak to w końcu jest? Sprawdzał już ktoś u siebie? Aktualizował firmware Conbee 2?

1 polubienie

Ja aktualizowałem firmware na conbee2 kilkukrotnie i nigdy nie musiałem robić ponownego parowania urządzeń. Więc raczej nie jest to konieczne.

2 polubienia

Dzięki za info. Ciekawe tylko dlaczego mają u siebie sprzeczne informacje ; )

Kilkukrotnie aktualizowałem conbee działającego z Z2M. Po tej procedurze wszystkie podpięte urządzenia działają bez zastrzeżeń.

2 polubienia

Podpięty link jest raczej nieprawidłowy bo dotyczy urządzenia końcowego a nie koordynatora.
To może szybko wyjaśnie o co chodzi: jeżeli zmieni się wersja firmware koordynatora np. z wersji 1.2 do wersji 3.x to wtedy wymagane jest parowanie wszystkich urządzeń, w przypadku Conbee2 takie coś nie ma miejsca.

2 polubienia