Zigbee2mqttassistant brak reakcji- Bridge State: offline

Mam problem z mqtt. Całą zakładka Zigbee2Mqtt jest nieaktywna, nie widać na niej żadnych urządzeń, choć działają.
Zakładka map jest nieaktywna, a w zakładce status nie mogę włączyć dodawania nowych urządzeń. Mam w tej zakładce komunikat: Bridge State: offline
Przywracałem starą kopie zapasową, ale nic to nie dało.
Słabo sie na tym znam, za wszystkie sugetie bede bardzo wdzięczny. Ewentualnie wszystko przeinstaluje od zera. :slight_smile:

logi z mqtt:
[21:52:17] INFO: Setup mosquitto configuration
[21:52:17] WARNING: SSL not enabled - No valid certs found!
[21:52:17] INFO: No local user available
[21:52:18] INFO: Initialize Hass.io Add-on services
[21:52:18] INFO: Initialize Home Assistant discovery
[21:52:18] INFO: Start Mosquitto daemon

log
Starting Zigbee2MqttAssistant v0.3.157+Branch.master.Sha.ea388c3bbc2d43c4c9c62f27bb6764911ba4acc9…
warn: Zigbee2MqttAssistant.Services.SettingsService[0]
Section ‘settings’ in configuration does not exists. Will use default settings instead.
warn: Microsoft.AspNetCore.DataProtection.KeyManagement.XmlKeyManager[35]
No XML encryptor configured. Key {3d052b09-d581-4b29-956f-787d1308dd9e} may be persisted to storage in unencrypted form.
Hosting environment: Production
Content root path: /app
Now listening on: http://[::]:80
Application started. Press Ctrl+C to shut down.
warn: Zigbee2MqttAssistant.Services.MqttConnectionService[0]
** Unable to connect to MQTT server mqtt.**

Po pierwsze w jakim celu korzystasz z Zigbee2MqttAssistant? Bodajże od wersji 1.14.0 (a jest już wersja 1.18.2) oficjalnego addonu Zigbee2mqtt który posiada o wiele więcej funkcji niż ten z którego korzystasz.

Przywróciłeś jakis stary backup z grudnia, ale to nic nie dało. Przedtem zrobiłem aktualizacje do nowszych wersji, ale też bez skutkudoradzcie mi od czego zacząć poszukiwania błędu.

Zacznij od tego co ci nie działa MQTT czy Zigbee

Urzadzenia działają, ale ich nie widać. PrEinstaluje mqtt i zobaczę czy coś to da.

Wygląda na to że masz coś z konfiguracją zigbee. Przeinstaluj mqtt i sprawdź w logach supervisor - > mqtt - > logs czy startuje bez błędów, nastepnie odinstaluj zigbee i zainstaluj ponownie, uruchom z domyślną konfiguracją.

Z logow jasno wynika, że jest problem z połączeniem do serwera MQTT. Nie pokazałeś kompletu logów więc można tylko zgadywać jaki jest tego powód.

Po odinstalowaniu mqtt straciłem połączenie z terminalem. Teraz pytanie. Jak najszybciej to wszystko postawić? Macie jakiś dobry poradnik jak skonfigurować terminal i zainstalować HA.

W zależności od posiadanej platformy tutaj masz opis instalacji.

dzięki, znalazłem instrukcje instalacji na tym forum. Widzę, że docker nie jest już wspierany, zrobię instalacje wszystkiego od nowa.